Laptop kupiony do firmy dzisiaj, za trzy lata może już łapać zadyszkę. Takie są fakty, tak dynamiczny jest postęp w technologii. Tymczasem, za nowy sprzęt trzeba zapłacić niejednokrotnie niemało. Żeby korzystać z najnowszych rozwiązań, możesz regularnie wymieniać laptopy albo wypożyczać je w formie korzystnej cenowo subskrypcji ASUS Rent.

Program ASUS Rent. Zobacz, jak wiele zyskujesz

Czym jest ASUS Rent i na czym polega wynajem laptopa?

Inżynierowie firmy ASUS co roku dostarczają firmom laptopy z najwyższej półki. Sprzęt wyposażony w najnowsze procesory, świetne ekrany oraz w topowe technologie (m.in. Windows Hello, szyfrowanie TPM, ekrany OLED).

Wynajem laptopa

Dobrze jest pracować z nowoczesnymi urządzeniami. Są najszybsze w swej klasie, najbezpieczniejsze, jednocześnie najlepiej się prezentują, bo nowości mają to do siebie, że przykuwają wzrok. Z drugiej strony za niektóre modele trzeba sporo zapłacić. A jeśli przyjdzie zakupić kilka modeli, bo zespół się rozrasta, wydatki odczuwalnie rosną.

Co wtedy robić? Czy należy rezygnować z nowości na rzecz tańszych, równocześnie starszych (i mniej wydajnych) laptopów? Na szczęście już nie.

ASUS Rent to elastyczna odpowiedź na potrzeby firm potrzebujących szybko zwiększyć liczbę laptopów w firmie, bez inwestowania dużych sum. Wszystko opiera się na subskrypcji, czyli wypożyczeniu urządzenia (albo urządzeń) na określony czas. Konkretnie na 12 miesięcy.

Program ASUS Rent powstał we współpracy z firmą WeSub. Wypożyczenie odbywa się bezpośrednio u sprzedawcy sprzętu, np. w sklepie komputerowym TechLord. Co ważne, nie wiążą cię wieloletnie zobowiązania, jak ma to miejsce w leasingu lub zakupie na raty. Umowę zawierasz na rok z opcją wymiany urządzenia na nowsze już po sześciu miesiącach.

Wynajem laptopa

Jak wynająć sprzęt w ASUS Rent?

 1. Wybierz laptop ASUS w sklepie internetowym partnera i kliknij przycisk ASUS Rent.
 2. Wypełnij formularz, podając dane swoje i firmy. Poczekaj na weryfikację przez firmę WeSub.
 3. Odbierz mailowo umowę subskrypcji i zaakceptuj ją, potem opłać kaucję.
 4. Odbierz laptopa, którego sklep wyśle do Ciebie przez firmę WeSub.

Co zawiera koszt subskrypcji za sprzęt?

Na początek bardzo ważna kwestia: koszty wypożyczenia laptopa są stałe oraz w pełni przewidywalne. Do tego nie wzrosną w trakcie obowiązywania umowy. Na karcie produktu znajdziesz informację o tym, ile wynosi miesięczna opłata za subskrypcję urządzenia. Jest to kwota pewna i niezmienna.

Jedynym innym kosztem jest jednorazowa kaucja zwracana w całości po zakończeniu okresu wynajmu. Wysokość kaucji pojawia się zaraz po kliknięciu banera ASUS Rent.

W ramach ASUS Rent otrzymujesz:

 • Laptop do pracy w firmie
 • Oprogramowanie
 • Ubezpieczenie sprzętu
 • Serwis urządzenia

Koszt wynajmu w ramach ASUS Rent (liczony razem z kaucją) nigdy nie zbliża się do kwoty podanej na karcie produktu. Mało tego, nie osiąga nawet 50% wartości nowego sprzętu! Wystarczy szybka i prosta kalkulacja, żeby przekonać się, jak bardzo opłaca się wypożyczać laptopy do firm.

Wynajem laptopa

Jaki sprzęt możesz wypożyczyć do firmy?

Otóż każdy. Nie ma ram cenowych ani specyfikacyjnych, które by określały, jaki laptop możesz wypożyczyć do firmy, a jakiego już nie. Potrzebujesz notebooka do codziennej pracy biurowej? Wybierasz sprzęt z procesorem AMD Ryzen 3 lub 5 bądź sięgasz po urządzenie napędzane CPU Intel Core i3 lub i5.

Gdy masz dział graficzny, subskrybujesz coś, co ma na pokładzie Intel Core i7 lub i9, do tego dedykowane GPU oraz wyświetlacz o odpowiedniej jasności, z dobrym gamutem. Twoi ludzie pracują głównie w delegacjach? Dla nich najlepsze będą mobilne i lekkie ultrabooki.

Najważniejsze to dopasować laptopy do specyfiki i wymagań każdego ze stanowisk, a nie odwrotnie. Firma WeSub wystawia co miesiąc faktury VAT za wynajem laptopa, dokument do wrzucenia w koszty.

Co po zakończeniu wynajmu laptopa?

Kiedy subskrypcja kończy się, masz kilka opcji do wyboru:

 1. Przedłużenie wynajmu na kolejny rok – idealne, gdy urządzenie świetnie się sprawdza i nie ma rynkowego odpowiednika;
 2. Zwrot wynajmowanego sprzętu – gdy masz w firmie kilka różnych modeli postaw na te, które załoga polubiła najbardziej, pozostałe zwróć i odzyskaj kaucję;
 3. Wymiana sprzęt na nowy – sprawdź, co dobrego mają do zaoferowania nowości ASUSa, przetestuj laptopy z najnowszego portfolio;
 4. Wykup sprzęt – wartość laptopa ustalana jest indywidualnie na podstawie aktualnej wartości rynkowej urządzenia oraz stanu zużycia laptopa.

Czym się różni wynajem od leasingu?

Wynajem laptopa ma szereg przewag nad leasingiem. Oto one:

 • Czas obowiązywania umowy – subskrypcja zawierana jest na 12 miesięcy.
 • Pełna faktura VAT za wynajem sprzętu – do wrzucenia w koszty.
 • Jeden stały koszt miesięczny – cena wynajmu zawiera oprogramowanie, serwis i ubezpieczenie.
 • Minimum formalności – firma WeSub nie wymaga od Ciebie dokumentacji finansowej firmy.
 • Brak przymusu wykupu sprzętu – masz taką możliwość, ale nie ma konieczności wykupowania laptopa po zakończeniu subskrypcji.
 • Koszt nie jest ujawniany w zobowiązaniach – wypożyczenie laptopów nie wlicza się do kosztów ujawnionych przedsiębiorcy.

Zobacz ofertę laptopów ASUS