W sieci pojawił się przeciek listy gier w majowej ofercie PS Plus. W przyszłym miesiącu abonenci usługi mają otrzymać między innymi FIFĘ 22.

Jak co miesiąc, tak i w maju możemy spodziewać się darmowych gier udostępnionych w ramach abonamentu PlayStation Plus. Co więcej, znamy już prawdopodobną listę tytułów, które pojawią się w majowej ofercie, a to wszystko za sprawą opublikowanej na stronie Dealabs.com (francuski odpowiednik Peppera) wstawki autorstwa użytkownika billbil-kun, którą znajdziecie pod tym linkiem.

R E K L A M A

Jeśli wspomniany przeciek się sprawdzi, to w maju w ramach PS Plus otrzymamy 3 gry, a mianowicie:

PS Plus na maj: FIFA 22 (PS5 i PS4)?

Najnowsza odsłona piłkarskiej serii autorstwa EA Sports zdecydowanie jest największym hitem w tym zestawieniu. Niby średnia, niby nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle poprzedniczek, ale jednak, jakkolwiek smutno to nie brzmi, FIFA 22 jest obecnie bezkonkurencyjna na rynku gier piłkarskich, więc w tym przypadku za darmo to jak najbardziej uczciwa cena.

W grze znajdziemy oczywiście setki licencjonowanych zespołów, tysiące nieźle odwzorowanych piłkarzy i oprawę graficzną stworzoną dla największych rozgrywek piłkarskiego świata. Mimo wielu błędów czy schematów, które towarzyszą tak naprawdę każdej odsłonie serii, meczyki w FIFIE często robią robotę, szczególnie w trybie kariery czy po prostu podczas kanapowych rozgrywek.

Tryby sieciowe w FIFIE 22 też mają swoje plusy, szczególnie w przypadku Ultimate Team, a dołączając w maju będzie jeszcze okazja się w nich trochę pobawić. Jeżeli więc zastanawiacie się, czy warto się tą FIFĄ w ogóle zainteresować, to odpowiedź brzmi tak, a liczba sytuacyjnych zastosowań, jakie można dla niej znaleźć jest naprawdę spora.

Curse of the Dead Gods (PS4)

Zupełnie inny klimat prezentuje Curse of the Dead Gods, w którym pokierujemy szukającym bogactw bohaterem. Prowadzona w widoku izometrycznym rozgrywka polega na pokonywaniu wrogów i pułapek, a podczas gry nie zabraknie też zagadek. Walka opiera się na klątwach, które mogą zarówno wspomóc, jak i osłabić protagonistę.

Tribes of Midgard (PS5 i PS4)

Tribes of Midgard inspirowane jest mitologią nordycką. W świecie gry nadciąga Ragnarok, koniec świata, który sprowadza na wioskę kontrolowanych przez nas postaci potwory. Naszym celem jest obronić się przed nimi i powstrzymać nieuchronną apokalipsę.