Nowy rok to nowy miesiąc, a nowy miesiąc to darmowe gry w ramach PS Plus.

Sony chce pokazać, że pozycja lidera jest dla nich najwygodniejszym miejscem, dlatego udostępniają co miesiąc lepsze gry w ramach swojego abonamentu. Pakiet PS Plus oferuje co cztery tygodnie minimum 3 gry i nie inaczej jest w styczniu 2022.

W moim przypadku wygląda to tak, że w grudniu nazbierałem kilkanaście darmowych gier w ramach świątecznego rozdawnictwa w Epic Games Store. Większość z nich było na mojej liście życzeń, więc tym bardziej będę miał co robić w najbliższych tygodniach. Jeśli jednak zapragnę odpoczynku od myszki i klawiatury, to z pomocą przyjdzie PS Plus, a tam sporo się dzieje.

Darmowe gry z PS Plus na styczeń

Nie zawsze jest kolorowo w PS Plus, ale użytkownicy Sony nie mogą narzekać w ostatnich kilku – kilkunastu miesiącach.

DiRT 5

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Kultowa wyścigówka doczekała się piątej odsłony, a już teraz trafia za darmo do PS Plus. Tak się składa, że ograłem już tę pozycję dużo wcześniej na konsoli, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam polecić instalację gry. DIRT 5 uznawana jest za jedną z lepszych części całej serii, której produkcją zajmuje się legenda gamingu, czyli Codemasters. Do dyspozycji otrzymujemy ponad 70 najróżniejszych tras w 10 miejscach całego świata. Do tego aż osiem rodzajów zawodów, w tym trasy sprintu i Land Rushe.

Deep Rock Galactic

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, styczeń 2022 to premiera Deep Rock Galactic i tak się dzieje. Gra jest od razu dostępna dla abonentów PS Plus, a czekało na nią wielu graczy. Stworzona przez duńskie studio Ghost Ship Games strzelanka FPS może okazać się hitem już od dnia premiery. Gra toczy się w trybie współpracy, gdzie wcielamy się w… kosmicznego krasnoluda. Do dyspozycji mamy najpotężniejsze bronie i zaawansowane gadżety niczym u Jamesa Bonda. Miotacze ognia i platformy startowe to dopiero początek.

Persona 5 Strikers

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Gra Persona 5 Strikers została wydana w lutym 2021 roku. Jest to typowy slasher i istotnym dodatkiem RPG. Dołączamy do Phantom Thieves i prowadzimy krucjatę przeciwko niszczeniu japońskich miast. Gra jest spin-offem znanej wcześniej Persona 5. Otrzymujemy zupełnie nową fabułę, która wciąga od pierwszych momentów.