Pomnik Szefa idioty stanął w Fabryce Norblina Warszawie! Jedyna taka rzeźba w Polsce, a może nawet i na świecie! Polska mistrzem Polski! Cóż to za pomysł i czy można obrzucać zgniłymi jajkami owy postument?

Pomnik Szefa idioty to inicjatywa stacji Canal+, która postanowiła dać prezent wszystkim pracownikom, którzy o swoich pracodawcach nie mają najlepszego zdania. Wielu z nich myśli, że są szefami wszystkich szefów, a de facto – często ze świecą szukać większego debila. To pomnik na cześć wszystkich liderów, którzy znaleźli się na swoim stanowisku przypadkiem. Uprzedzam jednak – całą akcję należy traktować z dużym przymrużeniem oka!

//dzisiaj na dailyweb

Przykładem takiego szefa jest Michał Holc – jeden z bohaterów serialu The Office PL od Canal+. Przyznaje – całkiem kreatywna promocja 3. sezonu. W Fabryce Norblina w Warszawie miało miejsce uroczyste odsłonięcie monumentu, na którym zjawili się członkowie obsady – z szefem idiotą w roli głównej! Jednakże – Michał Holc po swoim przejmującym wystąpieniu nie był zachwycony, gdy zobaczył podpis pomnika. Zupełnie nie rozumiem dlaczego – w końcu każdy byłby dumny z takiej pamiątki na swoją cześć :)

Pomnik szefa idioty pojawił się w Fabryce Norblina w Warszawie

Szef idiota
Pomnik Szefa idioty to wyjątkowy monument (może jedyny na świecie!), który stanął w Centrum Warszawy

Michał Holc jest takim narcyzem, że nawet pomnik szefa idioty byłby dla niego życiowym osiągnięciem. Bo w końcu to piękny złoty pomnik w centrum stolicy – ile osób się może pochwalić, że dostąpiło takiego zaszczytu? Jednak – bohater serialu The Office PL (perfekcyjnie odegrany przez Piotra Polaka) chciał jak najszybciej zakryć napis i był zdenerwowany, że ktoś sobie  z niego żartuje. Problem w tym, że w świecie The Office – to stuprocentowo prawdziwy pomnik! I mi w zasadzie szkoda Michała.

Tak – jest idiotą, ale również osobą, której bardziej się współczuje, aniżeli życzy źle. To dobry facet, tylko obejmujący stanowisko, na którym znaleźć się nie powinien. To chodzący przypał z wybujałym ego i bez cienia krytyki wobec siebie.  Mistrz nietaktu, ale również mężczyzna, dbający o pracowników – a przynajmniej starający się to i często mający dobre intencje. Piotr Polak, grający rolę Michała „szefa idioty” Holca opowiada o swoim bohaterze i akcji promocyjnej Canal+:

Kiedy CANAL+ przyszedł do mnie z tym pomysłem, pomyślałem – ODLOT! Kto nie chciałby mieć własnego pomnika i to jeszcze za życia? Później zrobiło się gorzej, bo okazało się, że to pomnik symbolizujący szefa idiotę. Symbolizujący kwintesencję roli, jaką gram w The Office PL od trzech sezonów. CEO Kropliczanki to skuteczny, inteligentny, odważny, kreatywny, empatyczny, kulturalny, wspierający, przystojny, wytrwały, wizjonerski, spontaniczny biznesmen. Tzn. taki jest tylko w swoich oczach. W rzeczywistości jest antytezą wszystkiego, co wymieniłem.

Pomnik Szefa idioty można odwiedzać do 21 listopada 2023 roku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Pomnik szefa idioty stanął w Fabryce Norblina w Warszawie i jest dostępny dla wszystkich odwiedzających za darmo do 21 listopada 2023 roku. Można sobie zrobić z nimi zdjęciem, powspominać ulubione sceny z serialu. Organizatorzy akcji promocyjnej upraszają o brak agresji i niedewastowanie pomnika. Oczywiście to wszystko jest utrzymane w humorystycznym tonie. Sam monument prezentuje się okazale i na pewno strzelę sobie selfiaka z szefem siedleckiej Kropliczanki. W ramach całej akcji – Zwierz popkulturalny – znana blogerka – podczas oficjalnego odsłonięcia pomnika, zapytała przechodniów o najdziwniejsze polecenia służbowe, jakie musieli wykonać. Polecam obejrzeć, bo niektóre pomysły pracodawców są naprawdę oryginalne.

The Office PL – recenzja przedpremierowa 3. sezonu. W oparach satyry z emocjonalnym vibem

W trzecim sezonie The Office PL za kamerę powraca Maciej Bochniak, natomiast za scenariusz odpowiadają niezmiennie Łukasz Sychowicz, Jakub Rużyłło, Mateusz Zimnowodzki i Mateusz Płocha. W głównych rolach ponownie zobaczymy Piotra Polaka, Vanessę Aleksander, Adama Woronowicza, Kornelię Strzelecką i Rafała Kowalskiego, a także nowe twarze – Mateusza Króla i Małgorzatę Gorol. Serial realizowany jest przy współpracy z BBC Studios oraz w koprodukcji z Comedy Central Polska. Producentkami ze strony CANAL+ Polska są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, natomiast producentem zewnętrznym jest Jake Vision DGA Studio, producentką kreatywną Dorota Kośmicka, a producentem wykonawczym Jan Kępiński.

Nowe odcinki The Office PL są już dostępne w CANAL+ online i w CANAL+ Premium.