Od kilku dni media huczą o wielkim sukcesie gospodarczym Polski, czyli zdobyciu zainteresowania marki Intel. Wrocław stanie się niedługo technologiczną kolebką w tej części Europy, a wszystko to za sprawą planowanej ogromnej inwestycji giganta.

Firma Intel intensywnie rozglądała się za nową lokalizacją dla siedziby swojej firmie, gdzie produkowane będą półprzewodniki. Ogłoszono, że pod Wrocławiem stanie nowa inwestycja, a Polska stanie się istotnym partnerem biznesowym i logistycznym. Jedna z większych lokalizacji, znajduje się tuż za naszą zachodnią granicą.

chip komputer Intel

Nowa inwestycja Intela w Polsce dużą szansą

W obliczu ogromnego kryzysu, z którym mierzy się świat od kilku lat, związany z brakiem półprzewodników na rynku, Intel wkracza do akcji. Obecny problem z dostępnością m.in. chipów sprawia, że wiele nowych inwestycji, produkcji i technologii po prostu zwalnia, ze względu na brak materiałów do ich wytworzenia. Kryzys ten pogłębia się w miarę postępującej amerykańskiej polityki, związanej z ograniczaniem chińskich inwestycji w tym kierunku. A skutki tej polityki, no cóż, odczujemy my wszyscy na całym świecie.

Dlaczego brakuje nam chipów na świecie?

Nowa inwestycja marki Intel pod Wrocławiem to ogromna szansa dla Polski i talentów, których zwłaszcza w branżach technologicznych u nas nie brakuje. Biorąc pod uwagę fakt, że zasoby niezbędne do tworzenia nowych półprzewodników, a w tym chipów, drastycznie się zmniejszą, nowy kierunek Intel z pewnością przyniesie rezultaty w najbliższych latach. Stawiając na niezależność od chińskiej gospodarki, która przoduje w tej dziedzinie, z pewnością losy europejskich producentów technologicznych, w końcu się odmienią. Bo przecież tak będzie, prawda? Miejmy nadzieję, że Polska stanie się tym samym strategicznym partnerem i znaczącym graczem, jeśli chodzi o branżę technologiczną.