Belfer wraca z 3. sezonem! Już tej jesieni będziemy mogli zobaczyć kontynuację przygód Pawła Zawadzkiego. Ostatnia lekcja zostanie udzielona już tej jesieni.

Belfer to kawał kryminału ze świetną kreacją Macieja Stuhra. Losy nauczyciela, który na własną rękę podejmuje się śledztwa w sprawie śmierci uczennicy, śledziła cała Polska. Produkcja w reżyserii Michała Palkowskiego zdobyła Orła za najlepszy serial fabularny. Co prawda 2. sezon miał dużo słabsze opinie, ale i tak czekam, bo Macieja Stuhra nigdy nie za dużo. Canal+ udostępnił nowe zdjęcia, plakat, zwiastun i datę premiery. Co nas czeka w 3 odsłonie Belfra: Ostatniej lekcji?

//dzisiaj na dailyweb

Belfer

Belfer z 3. sezonem zadebiutuje 8 września 2023 roku na Canal+

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych. Rąbka tajemnicy na temat swojego bohatera ujawnił Maciej Stuhr.

Belfer w trzecim sezonie jest facetem dojrzalszym, bo doświadczonym już życiem. Jest w zupełnie innym miejscu niż kilka lat wcześniej, kiedy był trochę takim jeźdźcem znikąd, enigmatycznym bohaterem, o którym tak naprawdę niewiele wiedzieliśmy. Tym razem Paweł Zawadzki wraca do domu rodzinnego, przez co musi skonfrontować się ze swoją przeszłością. Dzięki temu widz dowie się o nim znacznie więcej. Zresztą jak i on sam. I to będzie ważna lekcja.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Belfer: Ostatnia lekcja – oficjalny zwiastun

Belfer: Ostatnia lekcja zadebiutuje 8 września 2023 roku w CANAL+ online i CANAL+ Premium. Czy serial powróci z dużo lepszą jakością? Pierwszy sezon był świetny, drugi zaliczył spadek formy, ale może dłuższa przerwa pozwoliła twórcom na dopracowanie scenariusza? Reżyser serialu – Łukasz Grzegorzek w krótkiej wypowiedzi sugeruje, że otrzymamy 3. sezon w zupełnie innej formie.

Zależało mi, żeby pokazać Belfra w nowej, świeżej odsłonie. Z jednej strony chciałem, żeby Paweł Zawadzki stał się głębszą postacią, z którą widzowie mogą się jeszcze bardziej utożsamić. Z drugiej strony w tej historii równie ważni są młodzi bohaterowie. Ważne było, żeby obraz tego pokolenia, tzw. „zetek”, był realistyczny. To pokolenie jest inne niż kilka lat temu, mówi innym językiem, ma inne potrzeby, inny sposób pokazywania siebie. Są różnorodni, kolorowi i otwarci. Dlatego mocno skupiliśmy się na castingu młodych aktorów, którzy w efekcie po prostu „rozsadzają” ekran swoją energią i charyzmą. Od Belfra, jak czas pokazał, zaczęły się duże kariery młodych gwiazd. Czuję, że tym razem będzie tak samo.

 

Belfer

Belfer z 3. sezonem ma mieć nowy, świeższy charakter

Belfer: Ostatnia lekcja to przede wszystkim świetna obsada. Maciej Stuhr będzie miał doborowe towarzystwo. Na ekranie zobaczymy m.in.: Jacka Komana, Romę Gąsiorowską, Agatę Kuleszę, Mirosława Bakę, Katarzynę Herman, Jana Jankowskiego, Marka Kalitę oraz aktorów młodego pokolenia: Michaela Zielińskiego, Romana Garncarczyka, Wiktorię Kruszczyńską, Huberta Miłkowskiego, Kamila Pudlika i Karolina Kowalską.

Za reżyserię odpowiada Łukasz Grzegorzek, zdobywca nagrody za Moje wspaniałe życie w kategorii najlepsza reżyseria na FPFF w Gdyni oraz nominowany za ten tytuł do Orłów 2022 w kategorii najlepszy film. Scenariusz napisali: Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski (Bez tajemnic, Pakt) oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki (Klangor). Producentkami ze strony Canal+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman, a producentem wykonawczym z ramienia Opus TV – Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski.