Uber zapowiada nową usługę. Uber Carshare pozwoli Ci wynająć swoje auto na określony czas i dorobić, gdy nie potrzebujesz samochodu.

Uber, jako firma rozpoczął działalność w 2009 roku. Od tego czasu przeżyliśmy niezliczone protesty taksówkarzy i ciągłe debaty dotyczące tej aplikacji. Ostatecznie Uber spowszechniał i zamawianie sobie podwózki, klikając w ikonkę, nikogo nie dziwi. Aplikacja stara się rozszerzać swoją działalność. Powstało Uber Eats, które w naszym kraju spokojnie rywalizuje z Pyszle.pl i Boltem (pozdrawiam z Krakowa). Dostaliśmy jednak informacje, że firma będzie oferować jeszcze jedną usługę.

uber

Uber wypożyczy Twoje auto – poznajcie Uber Carshare

Poza zamawianiem kierowcy, który zawiezie nas na miejsce, Uber zacznie także wynajmować samochody na dłuższy czas w specjalnej usłudze Uber Carshare. Pomimo iż na start firma zapewni ograniczoną liczbę wehikułów, to przede wszystkim inni użytkownicy będą oferować swoje pojazdy na wynajem. Korporacja znowu chce wykorzystać sprawdzony przez siebie system peer to peer i czerpać zyski z bycia pośrednikiem.
uber
Pomysł został zaprezentowany na trwających targach Go-Get Zero w Londynie, które poświęcone są pracy nad ograniczeniem emisji CO2 i polepszeniu ekologicznego stanu naszej planety. Firma zapowiedziała, że Uber Carshare ma zmniejszyć zapotrzebowanie na nowe auta i tym samym wpłynie ono pozytywnie na klimat. Uber ujawnił plany wg, których korporacja ma być neutralna pod względem emisji CO2, już w 2040 roku.

Nie wiadomo, kiedy usługa ruszy na światowym rynku. Wiemy jedynie, że jako pierwsi skorzystają z tej opcji mieszkańcy dwóch amerykańskich miast: Bostonu oraz Toronto. Prawdopodobnie firma będzie to traktować jako ostateczny test usługi przed szerszą dystrybucją. Paradoksalnie, system ten bardziej przypomina początkowy zamysł Airbnb, niż to, czym był Uber.

Mamy zarabiać, dzięki wykorzystywaniu sytuacji, w której nasze auto nie jest nam potrzebne, a nie poświęcać swój czas i umiejętności na dodatkowy zarobek w pracy. Jednak należy pamiętać, jaki negatywny wpływ miało Airbnb na rynek mieszkań.

Mam osobiste obawy, czy zamiast usługi do dorabiania sobie na wakacjach otrzymamy narzędzie dla dużych firm zajmujących się wynajmem aut i co za tym idzie, spotkamy się z podbiciem cen używanych samochodów. Nie chcę być pesymistą, ale obserwowałbym, jak ta sytuacja się rozwinie.

Niezniszczalni 4 – pełny zwiastun napakowany akcją i „nową krwią”!