Elon Musk ogłosił właśnie, że Twitter Blue będzie kosztować 8 dolarów miesięcznie. W tle: weryfikacja profili, odrodzenie Vine’a, pierwszeństwo w komentowaniu oraz mniejsza liczba reklam.

Zaczęło się! Elon Musk, po przejęciu niebieskiej platformy społecznościowej zaczyna wprowadzać swoje zmiany i pomysły związane z przyszłością serwisu. Na pierwszy ogień poszły zwolnienia. Z Twitterem pożegnali się istotni dyrektorzy, ale to najpewniej nie koniec redukcji etatów, która w założeniach prowadzić ma do zwiększenia oszczędności. Teraz na tapet wzięto płatny wariant Twittera. Szef serwisu podał konkretną cenę i zapowiedział funkcje, które zyskają subskrybenci.

Twitter 2 1

Czy nowe funkcje serwisu Twitter są warte 8 dolarów miesięcznie?

W najbliższym czasie Twitter czekają zmiany i to niemałe. Czy istota działania serwisu wywróci się do góry nogami? Nie sądzę, natomiast uważam, że relatywnie duża doza swobody i równości, które wcześniej cechowała platformę, powoli odejdą w zapomnienie. To oczywiście jedynie moje przypuszczenia i docelowo może okazać się, że nowości dla userów nie będą tak dotkliwe, ale o tym przekonamy się z czasem. Na ten moment Elon Musk zdecydował się ogłosić plan subskrypcyjny – Twitter Blue będzie kosztował 8 dolarów miesięcznie. Co dokładnie otrzymamy w zamian?

R E K L A M A

Twitter Blue nie jest nowym planem w pełnym tego słowa znaczeniu, ale Elon Musk podał właśnie nową cenę, a także ogłosił zmiany, które będą dotyczyć tejże subskrypcji. Nowy dyrektor generalny uważa, że to bardzo dobry pomysł na monetyzację. Przede wszystkim, niebieski znaczek przy zweryfikowanych profilach będzie widoczny tylko dla osób opłacających subskrypcję Twitter Blue. Takie profile będą też widoczne wyżej wynikach wyszukiwania. Co więcej, odpowiedzi i wzmianki zweryfikowanych kanałów będzie cechować priorytet wyświetlania. To nie wszystko, subskrybenci otrzymają także możliwość publikowania dłuższych filmów, a liczba reklam zmaleje o połowę. To ma całkiem sporo sensu.

Cena, wynosząca 8 dolarów ma zostać dostosowana do wybranych rynków. Oznacza to, że kiedy plan wejdzie do naszego kraju, nie będzie kosztował 38 zł + VAT (przelicznik na dzień 2 listopada 2022). To standardowe postępowanie, natomiast w przypadku działań Elona Muska trudno jest mówić o jakichkolwiek, przewidywalnych rozwiązaniach. Wszystkie działania mogą stanowić swoiste preludium do wskrzeszenia Vine’a. Cóż, w dobie popularności TikToka wydaje się to całkiem rozsądnym scenariuszem.

Apple iPhone 13 w 2022 roku – kupno smartfona poprzedniej generacji ma dziś sens, jak nigdy