Studio Niantic odpowiedzialne za „Harry Potter: Wizards Unite” i „Pokemon GO” zadeklarowało, że na początku przyszłego roku wyłączy tytuł o popularnym czarodzieju.

Gra „Harry Potter: Wizards Unite” zadebiutowała w 2019 roku. Produkcja powstała na bazie sukcesu pierwszego sukcesu Niantic – „Pokemon GO”, który sprawił, że fani słodkich stworków tłumnie wyszli na ulice miast na całym świecie, aby wspólnie łapać Pokemony.

Podobny sukces miał w zamyśle twórców spotkać grę opartą o świat Harry’ego Pottera. W grze chodzi przede wszystkim o to, aby docierać w wyróżnione na zaciągniętej z rzeczywistości mapie miejsca i tam wykonywać kolejne zadania. Są to np. uwolnienie znanej postaci z sieci pająka, pokonanie napotkanego stworzenia czy schwytanie go. Większość z questów skupia się na rzucaniu zaklęć (przesuwaniu palcem po ekranie) w odpowiednim momencie.

Nie przepadam za Pokemon GO, ale Harry Potter Wizards Unite mnie ujęło

Harry Potter: Wizards Unite zniknie 31 stycznia 2022

Aby gracze i graczki regularnie zaglądali do aplikacji z grą, co jakiś czas przygotowywano specjalne zadania, które były ograniczone czasowo. Miało to zapewnić stałe zainteresowanie wśród użytkowników i użytkowniczek.

Twórcy zapowiadają, że aż do końca będą udostępniać nowe questy. Będą też specjalne mnożniki doświadczenia.

„Harry Potter: Wizards Unite” zniknie z App Store i Google Play Store 6 grudnia 2021 roku. Oficjalne zamknięcie serwerów i koniec gry nastąpi 31 stycznia 2022 roku.

Niantic nie podaje oficjalnych powodów wycofania produkcji. Możemy się tylko domyślać, że popularność gry spadła poniżej krytycznego poziomu, a dostępne w niej mikrotransakcje nie przynoszą studiu dochodów w pożądanej wysokości.