Historie o tym, że ludziom zdarzyło się połknąć niecodzienne przedmioty, nie są żadną nowością. Niektórzy prezentują nawet oparte na tym tricki w popularnych programach talent show, czy też w internecie. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy całe zajście następuje przez pomyłkę.

Taką właśnie historię opowiada jedna z użytkowniczek TikToka – iamcarliiib. Połknęła ona przez pomyłkę jedną ze swoich słuchawek AirPods. Tłumaczy to faktem, że pomyliła słuchawkę z tabletką przeciwbólową. Zorientowała się, dopiero gdy było już po sprawie.

TikTokerka połknęła słuchawkę AirPods

Jest to o tyle dziwne, że przecież każdy z modeli AirPodsów jest zauważalnej wielkości. Oczywiście, dalej są to małe słuchawki, ale każda z nich ma co najmniej kilka centymetrów długości. Do tego dochodzi też nieregularny kształt, który definitywnie nie ma wiele wspólnego z tabletką. Prawdopodobnie TikTokerka złapała jednak za „pałąk”, a nie samą słuchawkę i stąd właśnie wzięła się pomyłka.

Obyło się bez konsekwencji

Początkowo sytuacja brzmi wręcz kuriozalnie, ale zdecydowanie mogło się skończyć nie przyjemnie. Akumulator zawarty w słuchawkach AirPods składa się między innymi z litu, który jest toksyczny dla ludzkiego organizmu. Oprócz tego powstało też ryzyko związane z oparzeniami, bo znajdująca się w brzuchu słuchawka mogła wywołać spięcia elektryczne.

Kobieta skonsultowała się z lekarzem i wykonała zdjęcie rentgenowskie. Jak jednak mówi, nie było potrzeby podejmowania kolejnych działań medycznych, gdyż jej ciało samo pozbyło się słuchawki w oczywisty sposób. Zanim to jednak nastąpiło, zdążyła połączyć połkniętą słuchawkę ze swoim telefonem i nagrać dźwięk prosto z brzucha. Nagranie miał otrzymać jeden z jej znajomych.

Opublikowane przez Carli materiały mają działać jako przestroga. Skoro możliwe jest pomylenie słuchawki z tabletką, to jest spora szansa, że podobna sytuacja przytrafi się ponownie komuś innemu. W tym przypadku sama zainteresowana nie poniosła dużych konsekwencji, ale mogło skończyć się dużo gorzej. Miejmy nadzieję, że nikomu nie stanie się krzywda przez podobną pomyłkę.