Żyjemy w czasach pełnych absurdów. Jedna ze szkół postanowiła zlikwidować lustra w łazienkach, aby ograniczyć korzystanie z TikToka wśród swoich uczniów. I wiecie co? Ponoć dało to zamierzony efekt.

TikTok to narzędzie diabła, które powoduje wyrzut dopaminy wraz z kolejnymi materiałami video. Wiecie, taka mała radość dla naszej głowy. I to zaklęta w urządzeniu, które mamy zawsze blisko siebie. Okazuje się, że korzystanie z tej platformy stało się problemem w jednej z amerykańskich szkół. Placówka postanowiła zainterweniować w sposób nieco nietuzinkowy, a powiedziałbym nawet absurdalny. Zdecydowano się na zlikwidowanie luster w łazienkach.

Włodarze szkoły w miejscowości Graham (Północna Karolina) zauważyli, że uczniowie spędzają zbyt wiele czasu w łazienkach. Po dość szybkim śledztwie okazało się, iż wszystko za sprawą TikToka. Na szczęście zauważono w materiałach video częste korzystanie z lustra, które wiele razy odgrywa kluczową rolę we wspomnianych filmikach. No i co? Postanowiono rozwiązać problem poprzez ich likwidację. Tak, zlikwidowali lustra w łazience.

TikTok i lustra? Już nie!

Tajemnicze emoji arbuza na TikToku symbolem wspierania Palestyny

Brzmi absurdalnie? Okazuje się, że ten dość dziwny zabieg przyniósł pozytywny skutek, bo tym samym odnotowano odwrotny trend – łazienka stała się mniej atrakcyjna. Niestety, ale zabrakło oficjalnych statystyk, a więc pozostało dość ogólne pojęcie znaczącej różnicy.

Być może zabrzmi to „bumersko”, ale faktycznie za moich czasów łazienka była na ogół atrakcyjnym miejscem schadzek, wojny na papierowe mokre kulki. W szkole średniej Ci bardziej hardcorowi to nawet potrafili puszczać dymka. No i lustro nie było nikomu potrzebne.

Zastanawiające jednak w całej sytuacji jest to, że zamiast karać wszystkich usunięciem luster, nawet tych nietiktokowych, wystarczyło wprowadzić jakieś proste regulacje. Czy właściwie w szkole można korzystać z telefonu? Powiem jeszcze bardziej „bumersko”! W dość zaskakujących czasach przyszło nam żyć i nie wiem, co dziwi mnie bardziej. TikTokowe trendy z lustrem czy ich usunięcie z łazienek szkolnych?

TikTok w Polsce. Sama rozrywka, czy również edukacja, inspirowanie młodych i promowanie własnej marki?

Prawda jednak jest taka, że TikTok nigdzie się nie wybiera, patrząc na ostatnie trendy, o których pisał Marcin Gontarski:

W podsumowaniu 2023 roku Tik Tok poinformował o własnych trendach. Dowiedzieliśmy się, że
można zaprzyjaźnić się z gęsią i relaksować się przy przyjemnych dźwiękach ASMR. Dodatkowo gotowaliśmy z oznaczaniem filmów hashtagiem FoodTok. Nie możemy zapomnieć o tym, że śpiewaliśmy razem z Blanką wielki hit „Solo”, jak również nie mogliśmy przestać myśleć o Imperium Rzymskim i nazywać się #bambik-iem, przy okazji obserwując jak rosną biznesy małych i średnich firm. Z tą informacją prasową zdecydowanie się zgadzam, bo wskazane treści faktycznie wyskakiwały jak królik z cylindra iluzjonisty. Natomiast moje spontanicznie zmontowane wideo z piosenką Blanki do jednej ze scen z Gwiezdnych Wojen z Hanem SOLO całkiem nieźle sobie poradziło, jeśli chodzi o liczbę wyświetleń. Można powiedzieć, że sam uległem trendom :).

Szkolne, łazienkowe lustra powinny mieć się na baczności! Wasz czas jest policzony!