Mimo problemów w różnych krajach TikTok nie rezygnuje z misji podbicia świata i powiadamia właśnie użytkowników o nowej aplikacji o nazwie TikTok Notes.

O kodzie znalezionym w aplikacji TikToka, odpowiedzialnym za wyświetlanie treści zdjęciowych z aplikacji pod nazwą TikTok Photos, mogliśmy przeczytać już w marcu. Informację tę pozyskano wtedy z pliku APK w wersji 33.8.4.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz wiemy, że aplikacja od twórców TikToka rzeczywiście powstaje, ale nie będzie nazywać się TikTok Photos, a TikTok Notes. O tym informują użytkownicy TikToka, którym wyświetlono powiadomienie o nowości.

TikTok Notes coraz bliżej

solen feyissa Rd5Z0K1lS7k unsplash

Powiadomienie mówi, że firma wkrótce uruchomi „nową aplikację do postów ze zdjęciami” o nazwie TikTok Notes, a istniejące posty ze zdjęciami użytkowników będą udostępniane w aplikacji. Użytkownicy otrzymują także możliwość rezygnacji z udostępnienia zdjęcia w nowej usłudze.

TikTok potwierdził, że pracuje nad aplikacją, ale zaznaczył, że nie jest ona jeszcze dostępna. W archiwach serwisu webarchive da się znaleźć prawdopodobne logo nowej aplikacji i jedną z jej kreacji reklamowych.

TikTok ale to LinkedIn

TikTok i Meta rywalizują o atencję i czas swoich użytkowników. Gdy ten pierwszy przymierza się do wprowadzenia odnogi ze zdjęciami, ta druga, po fiasku naśladującego Twittera serwisu Threads, wprowadziła pionowy odtwarzacz wideo dla Facebooka.