Na YouTube pojawił się pierwszy klip zwiastujący serial „The Office PL” na bazie anglojęzycznego hitu. Premiera polskiej wersji planowana jest na jesień tego roku.

Twórcy serialu „The Office PL” zapewniają, że w produkcji „nie zabraknie kontrowersyjnego humoru i współczesnych, prawdziwie polskich kontekstów”.

Pierwszy zwiastun prezentuje kilka urywków „The Office PL”, gdzie zaprezentowano wybrane żarty z polskiej wersji popularnego serialu. Główną postacią produkcji jest Michał – prezes polskiej firmy produkującej wodę mineralną „Kropliczanka”. Akcja rozgrywa się w Siedlcach.

The Office PL – pierwszy oficjalny trailer

Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki” – piszą o serialu twórcy.

Za „The Office PL” tworzone przy współpracy z BBC Studios, odpowiadają reżyser Maciej Bochniak oraz producenci Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński. Za scenariusz odpowiedzialny jest Łukasz Sychowicz wraz z Jakubem Rużyłło i Mateuszem Zimnowodzkim, zaś za zdjęcia odpowiada Paweł Chorzępa. Kierownikiem literackim jest Michał Oleszczyk. Koproducentem serialu jest Comedy Central Polska.

Premiera zaplanowana jest na 22 października w Canal+.

Już mam ciarki żenady. 3 powody, dla których polskie „The Office” może być klapą

Co z tego wyjdzie?

Oczywiście nie ma co oceniać całego serialu po pierwszym zwiastunie, ale niestety zaprezentowane urywki nie robią najlepszego wrażenia co do „The Office PL”. Całość to dość chaotyczny zlepek pojedynczych, średnio udanych gagów. W trailerze brak jest też jakiejkolwiek informacji o fabule czy relacjach pomiędzy bohaterami. Główną postacią jest prezes Michał, jednak nie dowiadujemy się o nim zbyt wiele poza kilkoma kwestiami i prostymi żartami sytuacyjnymi.

Póki co reakcje na trailer „The Office PL” wśród oglądających również są raczej negatywne. Po kilku godzinach i 5000 wyświetleniach zwiastuna w serwisie YouTube, ma on 467 „łapek w dół” i 102 „łapki w górę”.

Ale, tak jak wspominałem, z ostateczną oceną najlepiej poczekać do premiery całego serialu. Być może kryje się w nim coś więcej niż zobaczyliśmy na trailerze. W razie czego na pocieszenie będzie genialny amerykański „The Office”, którego dodanie do biblioteki polski Netflix sprytnie zaplanował na 23 października, czyli dzień po premierze polskiej wersji.