The Creator to nowe widowisko Garetha Edwardsa – twórcy Łotra 1 i Godzilli z 2014 roku. Tym razem reżyser podejmie temat walki z AI. Mamy pierwszy zwiastun!

The Creator podejmie bardzo popularną w ostatnim czasie tematykę. Mowa o sztucznej inteligencji. Nie ma dnia, w którym w sieci nie pojawiłoby się słowo AI. Technologia idzie do przodu w zastraszającym tempie, poczynając od rozwoju ChatGPTa, wykorzystaniu narzędzi do tworzenia reklam, filmów czy fotografii, a kończąc na obecności maszyn w życiu codziennym. Kiedy roboty zastąpią człowieka w działaniach wojennych? Pierwsze prototypy już są w fazach konstruktorskich. Oczywiście w popkulturze zagadnienie AI już było często wykorzystywane, chociażby w Terminatorze, Ex Machinie, AI. Sztucznej Inteligencji, czy serialu Westworld. Czas na kolejną wizję!

The Creator

The Creator z niepokojącą wizją AI na pierwszym zwiastunie

The Creator zabierze nas do bliżej nieokreślonej przyszłości, w której ludzkości toczy wojnę z armią sztucznej inteligencji. Trup się gęsto ścieli i wydaje się, że roboty mają zdecydowaną przewagę w tej nierównej walce. Dodatkowo wróg jest na ukończeniu ostatecznej broni masowej zagłady.  Joshua – były komandos wyrusza ze specjalną misją, aby zniszczyć twórcę – jednostkę, odpowiedzialną za stworzenie sztucznej inteligencji. Czy jej unicestwienie spowoduje zwycięstwo ludzi?  Oddział ostatniej szansy żywi tę nadzieję. Gorzej, gdy okaże się, że przywódcą jest (niewinne?) dziecko. Jaką decyzję podejmą żywe istoty, dowiemy się na jesieni.

Zwiastun wygląda epicko. Świetne zdjęcia, które kojarzą się z Łotrem 1, nadają klimatu wojny. Czeka nas dużo wybuchów, szybkiego tempa i na pewno dywagacji na temat uczuć robotów. Czy można wpłynąć na sztuczną inteligencję i czy w takim ekstremum byłaby szansa na przedyskutowanie pewnych tematów i stworzenie koalicji, w której ludzie i maszyny potrafiłyby ze sobą współpracować? Wierzę w Garetha Edwardsa i nawet jeśli fabuła w pewnym momencie zaoferuje sporo uproszeń scenariuszowych, to na pewno będzie to audiowizualna i aktorska uczta. Spojrzycie sami, jak świetnie to wszystko wygląda na pierwszym zwiastunie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

The Creator w polskich kinach pojawi się 6 października 2023 roku

The Creator w reżyserii Garetha Edwardsa zadebiutuje w polskich kinach 6 października 2023 roku – tydzień po światowej premierze. W roli głównej zobaczymy znanego z serialu Gracze i Teneta – Johna Davida Washingtona. Na ekranie partnerować mu będą m.in. Allison Janney, Gemma Chan, Ken Watanabe, Ralph Ineson i Marc Menchaca.

Warszawianka od SkyShowtime z datą premiery i pierwszym plakatem