Telegram wprowadza obsługę reakcji na wiadomości w stylu Messengera i trzy dodatkowe rzeczy.

Obecnie z Telegrama korzysta ponad 500 milionów użytkowników, więc logiczne jest, że aplikacja ciągle musi być ulepszana. Dwunasta aktualizacja w tym roku oprócz reakcji dodaje tłumaczenia wiadomości, udostępnianie użytkowników za pomocą kodów QR oraz blokowanie spoilerów.

Telegram: reakcje w wiadomościach

Korzystając z różnych komunikatorów, w tym Telegrama brakowało mi opcji zareagowania śmiechem na wiadomości, wideo z TikToka czy memy. Od teraz będzie można zareagować jedną z jedenastu emoji. 

R E K L A M A
telegram reakcje
źródło: macrumors.com / Mark Gurman

Dodatkowo reakcje mają przypisaną animację do każdej z nich. Nie można jej niestety wyłączyć. A jedna z nich może być przypisana do gestu podwójnego tapnięcia wiadomości.

Na Androidzie reaguje się poprzez dotknięcie wiadomości i wyświetla się menu w stylu Messengera. Na iOSie trzeba przytrzymać, aby uzyskać możliwość wyboru reakcji.

Blokowanie spoilerów

Do tej pory unikanie szczegółów z filmów i seriali było utrudnione. Obecnie jest to bardzo proste. Wystarczy napisać wiadomość, a następnie przytrzymując zaznaczyć tekst i wybrać spoiler. Telegram zamaskuje tekst osobie, której  wysyłamy wiadomość. Aby ją podejrzeć, wystarczy dotknąć w cenzurę i można czytać

Tłumaczenie wiadomości

Jeśli korzystacie z Telegramie, to na bank czasami zdarzy się jakieś słowo, którego nie zrozumiecie. Po prostu fajnie byłoby, gdyby był wbudowany tłumacz. No z tą aktualizacją właśnie została dodana opcja tłumaczenia wiadomości.

Wystarczy wejść w ustawienia, język i następnie włączyć funkcję. Można wybrać języki, które mają zostać omijanie, więc nie będzie wtedy przycisku po wybraniu takiej wiadomości. Co ciekawe funkcja działa na Androidzie na każdej wersji systemu, na której jest dostępna. Natomiast na iOS wymaga piętnastki oraz nie może tłumaczyć na polski. Dziwne ograniczenie.

https://dailyweb.pl/?s=telegram

Kody QR

Większość aplikacji takich jak Messenger, Snapchat, Twitter czy też Instagram mają swoje QR kody, które pozwalają w łatwy sposób dzielić się swoją nazwą użytkownika.

Telegram wraz z tą aktualizacją dołącza do tego grona aplikacji. Wystarczy z ekranu głównego aplikacji wybrać swój profil, a następnie wybrać ikonę kodów QR. Można także udostępniać kody innych osób. Funkcja wymaga skonfigurowania nazwy użytkownika w profilu do poprawnego działania.

Dodatkowe funkcje

Nieco przeprojektowana została aplikacja na macOS. Swój wygląd zmieniły menu kontekstowe, dodano kilka podpowiedzi dotyczących skrótów i zostały wprowadzone nowe animowane ikony. Dodatkowo zostały dodane interaktywne wersje emoji. Efekt widać zarówno u osoby odbierającej i wysyłającej.