Tegoroczne, tanie smartfony dla graczy staną się jeszcze wydajniejsze. Qualcomm zaprezentował właśnie nowy procesor Snapdragon 7+ Gen 2. Jego cechy mogą okazać się atrakcyjne również dla mobilnych fotografów. Mamy tu bowiem obsługę zdjęć w rozdzielczości do 200 MP.

Swojego czasu pisałem całkiem sporo o układach przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. W dailyweb nie czyniliśmy tego często, raczej jednostkowo. Zamierzamy do zmienić. Od teraz będziecie mogli przeczytać u nas o większości premier chipsetów marek, takich jak MediaTek, Qualcomm, Samsung czy Apple, a także o samych procesach technologicznych. Dziś bierzemy na tapet model Snapdragon 7+ Gen 2, który został właśnie zaprezentowany. Celem procenta są tanie smartfony dla graczy. Może nie do końca tanie, gdyż mówimy o średniej półce, natomiast trzeba wziąć tu pod uwagę stosunek ceny do wydajności, a ten jest naprawdę dobry. Do rzeczy.

Smartfony dla graczy

Smartfony dla graczy z układem Snapdragon 7+ Gen 2, czyli wysoka wydajność w niskiej cenie

Układ Snapdragon 7+ Gen 2 wykonano w 4 nm litografii TSMC. Procesor składa się z jednego rdzenia Cortex-X2 taktowanej zegarem 2,91 GHz, trzech rdzeni Cortex-A710 pracującego w częstotliwości 2,49 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A510 (1,8 GHz). Całość to architektura ARM v9. Za renderowanie grafiki odpowiada GPU Adreno zgodny Vulcan 1.1, który obsługuje Snapdragon Elite Gaming oraz Frame Motion Engine. Całość wspiera sztuczna inteligencja oraz pamięć RAM LPDDR5 3200 MHz.

Smartfony dla graczy

Dzięki 18-bitowemu procesorowi obrazu Spectra ISP możemy wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K przy 60 Hz lub QHD+ przy 120 Hz. Rzecz jasna – z obsługą 10-bitoweg koloru i HDR10+. Zdjęcia z aparatu głównego mogą mieć rozdzielczość do 200 MP. W kwestii dodatkowych modułów możemy liczyć na spektrum sensorów lokalizacyjnych, WiFi 6E z FastConnect 6900, Bluetooth 5,3 oraz 5G (Snapdragon X62 5G).

Co to właściwie oznacza? Mówiąc wprost – nadchodzące niedrogie smartfony dla graczy będą oferować wiele „za niewiele”. Producent uważa, że pierwsze smartfony z nowym Snapdragonem pojawią się na rynku jeszcze w tym miesiącu. W grę wchodzą marki realme oraz Redmi.

Kobiety nie kupią nowego iPhone’a. Wszystko przez zmianę w cenniku i preferencje