Nie wątpliwie Tamiya to jedna z najpopularniejszych firm modelarskich i taka, którą kojarzy się z kultowymi modelami. Tamiya Wild One MAX to model bazujący na legendarnej, zdalnie sterowanej zabawce, przy czym teraz debiutuje w skali prawdziwego samochodu!

LEGO, zdalnie sterowane modele TAMIYA i rower BMX — to chyba największe marzenia, każdego dzieciaka, który dorastał w latach 90. Dostawałem sporo zestawów LEGO, miałem też BMXa. Zdalnie sterowane modele Tamiya mnie ominęły. Musiałem zadowolić się podróbkami lub nołnejmami. Były one jednak niczym, przy jakości legendarnej Tamiya.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tamiya Wild One MAX w pełnej skali dla dorosłych

Tamiya Hornet, Lunchbox, Sand Scorcher i Avante. To modele, o których marzyło każde amerykańskie dziecko w latach 80. Do nas te modele przybyły później, bo w latach 90 (a może to pamięć mnie myli, byłem wtedy przecież dzieckiem). Jeśli miałeś oryginał, to byłeś najfajniejszym gościem pod piaskownicą. Inne zabawki się chowały!

Tamiya Wild One MAX

Jest jednak model, którego nie pamiętam, chociaż długo bawiło mnie modelarstwo. To Tamiya Wild One (58050), która oryginalnie została wydana w 1985 roku i stała się jednym z najbardziej kultowych i najlepiej sprzedających się modeli marki. W 2012 roku japońska firma modelarska postanowiła, odświeżyć nasze wspomnienia i znów wprowadziła ten model (zestaw 58525) na rynek, ku uciesze dzieci jak i dorosłych. Teraz pora na coś spektakularnego — Tamiya Wild One MAX debiutuje jako pełnowymiarowy, elektryczny samochód buggy.

Mayers Manx 2.0 Buggy — kultowe, legendarne buggy powraca po śmierci twórcy. Będzie elektryczne!

Tamiya Wild One MAX zostanie zaprezentowana tego lata. Produkcja Launch Edition rozpocznie się na początku 2024 roku, a samochody zostaną dostarczone klientom w pełni zbudowanym przez The Little Car Company. Model zadebiutuje w ilości 100 sztuk i specjalnym malowaniu Launch Edition. Inne wersje oferować będą inną specyfikację i mają być dostępne na późniejszym etapie rozwoju projektu. Pod tym adresem można składać już rezerwacje.

Tamiya Wild One MAX

Tamiya Wild One MAX Launch Edition posiada fotele kubełkowe Cobra z 4-punktowymi uprzężami, 5-calowy ekran cyfrowy z przełącznikami specyfikacji morskiej, hamulce tarczowe Brembo i amortyzatory Bilstein ze sprężynami Eibach. Samochód stoi również na 14-calowych oponach terenowych Maxxis z przodu i z tyłu.

Tamiya Wild One MAX
Tamiya Wild One MAX

Pojazd stworzono tak, by spełniał normy homologacyjne i dało się nim jeździć również po ulicach. Tamiya Wild One MAX to model w klasie L7e – będzie więc ważył mniej niż 450 kg, a jego moc musi ograniczać się do 15 kW (21 KM). Tamiya obiecuje, że model ten bez trudu rozpędzi się do 100 km/h, co w terenie gwarantuje aż nadto wrażeń.

Więcej informacji pod tym adresem.