Dobra wiadomość dla wielu fanów Marvela. Długo trzeba było czekac na kolejny film z uniwersum Spider-Mana, ale wreszcie jest. Premiera odbędzie się 15 grudnia w kinach. Miejmy tylko nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje tych planów i produkcję będziemy mieli okazję zobaczyć na dużych ekranach.

Pandemia koronawirusa namieszała dużo nie tylko w gospodarce, ale także w branży rozrywkowej. Rok 2020 praktycznie zatrzymał większość produkcji, a wiele z tych, które były już na końcowym etapie, zostało przesuniętych. Niewielkiego opóźnienia doczekał się także film w uniwersum Marvela, czyli „Spider-Man: No Way Home”.

Spider-Man: No Way Home zwiastun

Sony dzisiaj nad ranem opublikowało najnowszy zwiastun filmu, gdzie głównym bohaterem jest Spider-Man, a nawet… kilka Spider-Manów. Tak, znane do tej pory z komiksów multi-uniwersum wreszcie trafia na nasze ekrany, a ja zacieram ręce.

Do tej pory człowiek-pająk znany był z tego, że… nie był znany. Tylko niewielka grupa osób znała jego prawdziwą tożsamość, a władze raz go ścigały, a innym razem – liczyły na jego pomoc. W „Spider-Man: No Way Home” dochodzi do sytuacji (zgodnie z finałem poprzedniej części), gdzie Peter Parker zostaje zdemaskowany. Wywołuje to szereg problemów, gdzie pojawia się konflikt między jego życiem codziennym, a tym, gdzie wciela się w superbohatera.

Peter Parker wpada na pomysł, aby to Doktor Strange pomógł mu ogzyskać anonimowość, jednak dochodzi do małej wpadki podczas wywoływania zaklęcia. Wtedy otwiera się multiwersum, a kolejni złoczyńcy z różnych światów stają naprzeciw Spider-Mana.

Obsada:

  • Tom Holland
  • Zendaya
  • Benedict Cumberbatch
  • Jacob Batalon
  • Jon Favreau
  • Marisa Tomei

Czy w filmie zobaczymy… „starego” Petera Parkera?

Filmów o Spider-Manie powstało sporo, za wcześniejsze produkcje odpowiadało zupełnie inne studio, ale odkąd Sony nawiązało współpracę z Marvelem zaczęto porządkować historię. Jednak fani doszukują się w najnowszym zwiastunie nawiązania do poprzednich filmów. Chodzi o moment, kiedy Octopus wypowiada te magiczne słowa:

„Nie jesteś Peterem Parkerem”

octopus
credits: Sony Pictures

Premiera filmu „Spider-Man: No Way Home” zaplanowana jest na 15 grudnia 2021 roku. Święta zapowiadają się zatem interesująco, a my liczymy na możliwość obejrzenia filmu w kinach stacjonarnych.