Wiemy już, ile dni nowych wariantów PS Plus dadzą dostępne obecnie do zakupu karty przedpłacone. Sony opublikowało przelicznik dla każdej z opcji abonamentowych.

Już w przyszłym miesiącu oferta PS Plus przejdzie niemałą renowację – Sony przyszykowało 3 warianty abonamentowe dołączając do Plusa usługę PlayStation Now. Z tej okazji japońska firma zapowiedziała, że osoby, które jednocześnie opłacają zarówno PS Plus, jak i PS Now, otrzymają dostęp do najdroższego wariantu PS Plus Premium do dnia wygaśnięcia subskrybowanych dotychczas usług.

Sęk w tym, że jeśli abonament na PS Plus kończyłby się komuś za 2 miesiące, a usługa PS Now miałaby wygasnąć na tym koncie dopiero za 2 lata, to osoba ta otrzymała by dostęp do PS Plus Premium właśnie do dnia końca subskrypcji PS Now. Gracze zaczęli więc masowo aktywować obydwie usługi, a następnie przedłużać jedną z nich na jak najdłuższy okres.

R E K L A M A

Sony postanowiło odpowiedzieć na to częściową blokadą aktywacji kart przedpłaconych. Według najnowszych wytycznych z kart prepaid można skorzystać tylko, jeśli dana subskrypcja nie jest aktywna na naszym koncie, lub dopiero po premierze nowej oferty PS Plus. Przedłużanie abonamentu dla obecnych subskrybentów jest w tym momencie zablokowane.

Nowy przelicznik dla kart przedpłaconych PS Plus

Przy okazji otrzymaliśmy także przelicznik, który zostanie zastosowany dla zakupionych przed premierą nowej oferty kart przedpłaconych. Jak się okazuje, jeśli kupimy PlayStation Plus na rok, to niekoniecznie dostaniemy PlayStation Plus na rok. Wiem, że brzmi to skomplikowanie, ale już wyjaśniam.

Według nowego przelicznika karty przedpłacone na poszczególne okresy zaoferują:

  • 1 miesiąc PS Plus – 31 dni Essential, 20 dni Extra lub 17 dni Premium
  • 3 miesiące PS Plus – 92 dni Essential, 58 dni Extra lub 46 dni Premium
  • 12 miesięcy PS Plus – 365 dni Essential, 219 dni Extra lub 183 dni Premium

Podane wyżej liczby powstały w wyniku przeliczenia wartości kart przedpłaconych na nowe ceny PS Plus. Przypomnijmy, że koszty wchodzącej w Polsce w życie 22 czerwca oferty prezentują się następująco:

  • PS Plus Essential – 1 miesiąc za 37,00 zł / 3 miesiące za 100,00 zł / 12 miesięcy za 240,00 zł
  • PS Plus Extra – 1 miesiąc 58,00 zł / 3 miesiące 165,00 zł / 12 miesięcy 400,00 zł
  • PS Plus Premium – 1 miesiąc 70,00 zł / 3 miesiące 200,00 zł / 12 miesięcy 480,00 zł