Samsung Galaxy Z Flip5 Retro to edycja telefonu, który ma przypomnieć o niegdyś kultowym i szalenie pożądanym telefonie koreańskiej firmy. Samsung SGH-E700 zadebiutował ponad 20 lat temu, a teraz koreański producent postanawia o nim przypomnieć.

Pamiętam ten model bardzo dobrze. Miał go mój znajomy, który nie doceniał jednak ówczesnych możliwości i chyba nawet nie był z niego zadowolony. Samsung SGH-E700 wytyczał w tamtych czasach trendy.

//dzisiaj na dailyweb

Niestety muszę zmartwić miłośników retro. Ten telefon nie odzwierciedli w pełni ducha minionych czasów i retro. Oceńcie jednak sami czy warto było spróbować.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Rok 2003 był tragiczny — afera Rywina, Jarosław Kaczyński zostaje szefem PIS, lawina pod Rysami zabija osiem dzieciaków z Tyskiego Liceum, karambol na 100 samochodów pod Swarzędzem, porażka Policji w Magdalence, ostatni koncert Paktofoniki oraz beznadziejny Matrix Reloaded.Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Pod koniec 2003 roku zdarzyło się coś, co jednak dobrze wspominam. Kolega z liceum dostał od rodziców najnowszego wtedy Samsunga z klapką – SGH-E700. Model oferował wtedy naprawdę sporo — wiadomości MMS, 40-tonową polifonię, obsługę aplikacji J2ME oraz miał sporo pamięci (łącznie 9 MB). Dziś brzmi to śmiesznie, ale w tamtych czasach można było stać się najpopularniejszą osoba w liceum. Brak antenki nie był w przypadku telefonów z klapką wcale taki oczywisty. Największy konkurent — Motorola V500 — wyglądała przy tym Samsungu naprawdę słabo.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Nic dziwnego, że Samsung postanowił przypomnieć o tym modelu. Był w dużym stopniu nie tylko udany, ale również pionierski — to pierwszy Samsung z ekranem OLED i bez antenki!

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Samsung Galaxy Flip5 Retro nie zmienił się pod względem technicznym. Urządzenie wizualnie ma jednak nawiązywać do modelu SGH-E700. Zaakcentowano tu kolory srebrny oraz niebieski indigo. Dodano też elementy UX z pikselowanym stylem z roku 2003 oraz dodatkowe motywy graficzne jak animacja na Flex Window, która przedstawia pejzaż miejski z odrobiną nostalgii.

Samsung Galaxy Z Flip5 Retro

Unikalny zestaw zawiera trzy karty Flipsuit z logo z różnych epok historii Samsunga, etui Flipsuit i kartę kolekcjonerską z wygrawerowanym unikalnym numerem seryjnym, która zwiększy wartość kolekcjonerską produktu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Samsung przygotuje ekskluzywne gry na swoje składane telefony. To genialny ruch

Dostępność

Galaxy Z Flip5 Retro będzie dostępny w ograniczonej liczbie w Korei, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Australii. Konsumenci w tych wybranych krajach mogą kupić to kultowe urządzenie wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Samsunga. Model trafi do sprzedaży z początkiem listopada.