Mamy to. W sieci pojawiły się prawdziwe zdjęcia przedstawiające flagowego Samsunga Galaxy S23 Ultra. Smartfon zadebiutuje już na początku lutego, ale dziś możemy zapoznać się z jego wyglądem i najważniejszymi informacjami o cechach.

Event Samsung Galaxy Unpacked, na którym producent zaprezentuje najnowszego flagowca, odbędzie się już 1 lutego o godzinie 19:00 czasu polskiego. Wydarzenie będzie można śledzić za pomocą strony Samsunga lub w serwisie YouTube. To gratka dla fanów południowokoreańskiego giganta, szczególnie że stream jest udostępniony za darmo. Swoją drogą – to coś, co jeszcze dekadę wstecz było zarezerwowane dla mediów, deweloperów oraz garstki geeków, dziś wchodzi do mainstreamu. Nie będziemy jednak rozprawiać o konferencji, lecz jednym z jej punktów. Mowa o najlepiej wyposażonym przedstawicielu serii, którego wygląd nie jest już tajemnicą.

R E K L A M A

Galaxy S23

Tak wygląda Samsung Galaxy S23 Ultra. Pięknie, ale aparaty będą brudzić się na potęgę

Pamiętacie, gdy aparaty w smartfonach nie wystawały ponad obudowę lub tylko subtelnie wysuwały się ponad plecki? Utrzymanie w czystości tego elementu nie było niczym trudnym. Zasadniczo, późniejsze prostokątne lub okrągłe wyspy też całkiem nieźle radziły sobie w tej materii. Najbardziej niewdzięczne okazywały się modele, w których poszczególne obiektywy były oddzielone wolną przestrzenią. Jak nietrudno zgadnąć, zbierał się tam kurz, a jego usunięcie nie było takie proste. Tak właśnie będzie prezentował się moduł fotograficzny w Galaxy S23 Ultra.

Galaxy S23

W sieci pojawiły się zdjęcia smartfona Samsung Galaxy S23 Ultra. Jako że premiera będzie miała miejsce za nieco ponad tydzień, a fotografie pokrywają się ze wcześniejszymi, wiarygodnymi doniesieniami, możemy brać wygląd urządzenia za pewnik. Ramki, a także front urządzenia nie odbiegają szczególnie od tego, z czym mieliśmy do czynienia w przypadku poprzednika. Otrzymamy też rysik chowany w obudowie. Istotną nowością będzie to, jak wyglądają aparaty na pleckach. Idealnie obrazują to dołączone do wpisu zdjęcia.

Wiemy, że urządzenie otrzyma 200 MP matrycę aparatu głównego Samsung ISOCELL HP2, która poradzi sobie z nagrywaniem wideo w rozdzielczości 8K przy 30 FPS. Za wydajność odpowie chip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, 8 GB lub 12 GB LPDDR5X RAM oraz 1 TB pamięci na dane. Obraz wyświetlimy na 6,8-calowym panelu AMOLED 1440p 120 Hz, natomiast akumulator o pojemności 5000 mAh naładujemy mocą 45 W. Ze szczegółami specyfikacji technicznej możecie zapoznać się w naszym poprzednim wpisie.

ChatGPT za $42, poszło szybciej niż zakładaliśmy