Na kilkanaście dni przed premierą smartfona Galaxy S23 Ultra do sieci wycieka jego specyfikacja techcznia z materiałów „wewnętrznych”. To klasyk, który skłania do zastanawiania się nad tym, czy przeciek jest faktycznie przeciekiem.

W sieci pojawiła się w zasadzie kompletna specyfikacja techniczna nadchodzącego super flagowca od producenta z Korei. Samsung Galaxy S23 Ultra, bo o ten konkretnie model chodzi, jest obiektem potężnego wycieku. Upubliczniono bowiem dokumenty wewnętrzne. Z podobnymi często spotykają się szkoleniowcy oraz media. Ich zawartość możemy brać za pewnik. Zanim jednak wezmę na tapet technikalia, chciałbym zwrócić Waszą uwagę na coś innego. Zauważyliście, że przy każdej istotniejszej premierze wybranych modeli następne „zaskakujący wyciek” cech lub pełnej konfiguracji? To to nie musi być przypadek. Pozostawiam Was z tą myślą, tymczasem weźmy się za to, co zaoferuje nadchodząca perełka ze stajni Samsunga.

R E K L A M A
Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra: specyfikacja techniczna bez tajemnic

Naturalnie, większość informacji była dostępna już wcześniej, natomiast dziś mamy niemal oficjalne potwierdzenie. Nauczony doświadczeniem, powiem tylko, że pewne niuanse mogą się różnić, jednakże najważniejsze cechy pozostaną bez zmian. Przede wszystkim potwierdzono obecność układu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 również w Europie. Chip będzie pracował wspólnie z 8 GB lub 12 GB LPDDR5X RAM oraz pamięcią na dane wynoszącą nawet 1 TB. Nie powinniśmy spodziewać się obecności gniazda na kartę microSD.

Obraz będzie wyświetlany na 6,8-calowym panelu AMOLED o rozdzielczości 1440 pix z odświeżaniem adaptacyjnym częstotliwością 1-120 Hz. W konstrukcji o wymiarach 163,4 x 78,1 x 8,9 mm i wadze 233 g zamknięto akumulator o pojemności 5000 mAh z ładowaniem mocą 45 W. Na pokładzie nie zabrakło WiFi 6E, Bluetooth 5.3 oraz NFC. Nad wszystkim czuwa Android 13 z autorską nakładką One UI 5.1.

Aparaty? Tutaj będzie naprawdę nieźle. Do typowego ultraszerokiego kąta i teleobiektywu dołączy bowiem wyczekiwany sensor ISOCELL HP2, o którym pisałem niedawno. Matryca będzie pracować z obiektywem podstawowym, czyli szerokim kątem. Te 200 MP w połączeniu z zaawansowanym przetwarzaniem obrazu zwiastuje fotografię mobilną na wysokim poziomie. Niestety, wysoki poziom trzymają także ceny, które w modelu Galaxy S23 Ultra będą zaczynać się od 1419 euro, a kończyć na 1839 euro. To oznacza, że topowa wersja przebije w Polsce kwotę 8000 zł.

Samsung Galaxy S23 z oficjalnymi, pierwszymi renderami! Wiemy, jak będzie wyglądał nowy smartfon