Premiera Galaxy S23 FE ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Choć Samsung nie pochwalił się jeszcze oficjalnym terminem, za sprawą certyfikacji TENAA (nie tylko) o smartfonie wiemy niemal wszystko. Udało nam się poznać również jego wygląd. Sprawdźmy więc, czego możemy się spodziewać.

Zanim przejdziemy do specyfikacji, bo to ona będzie grała dla wielu potencjalnych klientów pierwsze skrzypce, chciałbym zatrzymać się na chwilę przy wyglądzie urządzenia. Smartfon jest bowiem bliźniaczo podobny do Samsunga Galaxy A54. Nie jest to niczym złym, natomiast trochę zaskoczyło mnie to, że sprzęt będący nieco odchudzonym flagowcem, będzie bliższy średniakowi.

//dzisiaj na dailyweb

Z drugiej jednak strony, proponowana konstrukcja jest estetyczna i minimalistyczna, co może przypaść do gustu wielu osobom. Na prawdopodobnie szklanych pleckach znajdziemy miejsce na trzy oddzielone od siebie obiektywy. Poza wspomnianymi modułami, konstrukcja wygląda na płaską. Tyle, jeśli chodzi o korpus. Rzućmy okiem na ekran, aparat i podzespoły zapewniające wydajność.

Samsung Galaxy S23 FE z brakami – nie wszystko będzie wyglądać tak, jak być powinno

Galaxy S23 FE 2

Seria FE, czyli Fun Edition, na samym początku wywoływała mnóstwo pozytywnych emocji. Nic dziwnego, w końcu w cenie średniaka otrzymywaliśmy niemal flagowe podzespoły. Wiele wskazuje na to, że z Galaxy S23 FE będzie nie inaczej, grzej.

Sprzęt ma pracować pod kontrolą układu Samsung Exynos 2200 lub Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. To, jaki chip zostanie wykorzystany, zależy od rynku. Najpewniej Snapdragon trafi tylko do USA, ale czekamy na oficjalne potwierdzenie. SoC będzie wspierany 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci na dane. Nad sprawną pracą całości czuwać Android 13 z autorską nakładką One UI.

Wrześniowa premiera Samsunga Galaxy S23 FE zawiedzie Europejczyków. Mamy złe wieści

Zdjęcia wykonany setupem fotograficznym składającym się z 50 MP szerokiego kąta, 12 MP Ultraszerokiego kąta i 8 MP teleobiektywu z 3-krotnym zoomem optycznym, wyświetlimy na 6,3-calowym panelu AMOLED 120 Hz o rozdzielczości 2340 x 1080 pix. W urządzeniu nie znajdziemy złącza słuchawkowego, ani slotu na kartę pamięci. Zamiast tego możemy liczyć na NFC i 5G. Wszystko zamknięto w konstrukcji o wymiarach 158 x 76,5 x 8,2 mm ważącej 210 gramów.