Samsung cofnie blokadę kamer, którą zauważyli po premierze urządzenia. Dobre wieści dla użytkowników Z Fold 3.

Wczoraj wspominałem o tym, jak LG ograniczy użytkowników swoich telefonów. Zaczynając od nowego roku, nie będzie możliwości odblokowania bootloadera w telefonie. Będzie to ograniczało niektórych użytkowników, którzy może w przyszłości chcieliby dać swojemu drugie życie, wgrywając nowszy system.

Po premierze Galaxy Z Folda 3, zaraz po tym kiedy pierwsi kupujący otrzymywali swoje sztuki i część z nich chciała właśnie odblokować bootloader. Zauważyli, że komunikat, który jest przy tej czynności wskazywał, że po odblokowaniu kamery urządzenia zostaną wyłączone.

R E K L A M A

Samsung cofa blokadę kamer na Z Fold 3

Samsung
Źródło: https://forum.xda-developers.com/m/ianmacd.7187684/

Po włączeniu telefonu nie można było skorzystać w żadnej aplikacji z kamer. Nie działało też rozpoznawanie twarzy w ustawieniach. To było w sierpniu. Obecnie wygląda na to, że Samsung zmienił zdanie w tej kwestii, ponieważ druga beta One UI 4 z Androidem 12 wycofała tę blokadę. Użytkownicy z forum XDA Developers zgłosili, że po odblokowaniu bootloadera na tej wersji systemu, kamery urządzenia działały bez problemu.

Nigdy nie zrozumiem producentów, którzy ograniczają funkcje urządzenia kiedy użytkownik, który zapłacił za swoje urządzenie, jest limitowany w pewnych kwestiach. O ile rozumiem, że ograniczenie niektórych funkcji ma faktycznie sens na przykład możliwość płatności danym urządzeniem po modyfikacji urządzenia. To, co już nie ma sensu, jest stała blokada płatności, którą ma Samsung na swoich urządzeniach w przypadku Samsung Pay. Raz naruszony telefon już nie będzie miał możliwość korzystania z tej usługi. Nie ma też możliwości cofnięcia niektórych zmian, Samsung nie przewidział takiej opcji.

Dodatkowo jeśli użytkownik chce zmodyfikować swoje urządzenie, to najprawdopodobniej jest w stanie korzystać z telefonu, który nie ma pewnych funkcji albo będzie dążył, do ominięcia ograniczeń. Zabezpieczenie w postaci dezaktywacji kamer nie ma żadnego sensu, oprócz utrudnienia życia użytkownikom.