Na ten model czekało wielu, w końcu S20 FE był strzałem w dziesiątkę. Jeżeli spełnią się plotki, to nie było na co.

OSamsungu S21 FE można byłoby napisać historię i nie byłaby ona krótka. Zaczęłaby się ona od świetnie przyjętego S20 FE, który szybko znalazł sobie zwolenników prawie flagowca w lepszej cenie. W tym miejscu skończyłaby się bajka, a zacząłby się koszmar. Koszmar, który mówiłby wielokrotnie o anulowaniu projektu, potem o jego dostępności tylko na niektórych rynkach, a teraz przeszedł o tym jak to chciwy król podnosi daninę.

Samsung oszalał z ceną S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE – anulowany czy jednak nie?

Samsung S21 FE ze złota

Choć może wstęp był całkiem śmieszny, to do śmiechu nie będzie nikomu, kto wyczekiwał na godnego następcę S20 FE, a wiem, że takie osoby są. Podgrzewana atmosfera od dawna niepewnymi informacjami czy w ogóle taki smartfon powstanie spędza maniakom sen z powiek. Wszak nie wiadomo czy szukać czegoś u konkurencji, czy może jeszcze chwilę poczekać na finalną decyzję o dostępności S21 FE.

R E K L A M A

Najnowsze doniesienia prezentują, że nie dostępność może być gwoździem do trumny Samsunga S21 FE a jego cena. @OnLeaks na swoim koncie ujawnił informację z wewnątrz firmy, że Samsung Galaxy S21 FE ma kosztować we Francji 759 euro za wariant 6/128 GB i 829 euro za konfigurację 8/256 GB. W przeliczeniu na złotówki dałoby to 3500zł oraz 3800zł za droższą wersję.

Jeżeli to prawda, a Samsung potrafi czasem odlecieć z ceną, to nie wróżę S21 FE sukcesu. Przecież S21 albo S21 Plus można mieć za mniejsze, albo podobne pieniądze, a są to flagowce, a nie „prawie”. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem @OnLeaks się myli i otrzymamy coś, do czego przyzwyczaiła nas seria FE.

Samsung S21 FE – specyfikacja

Dla przypomnienia przedstawiam skróconą specyfikację nadchodzącego smartfona od Samsung:

  • 6,4″ wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz,
  • procesor Qualcomm Snapdragon 888 z 8 GB RAM LPDDR5 i 256 GB pamięci UFS 3.1,
  • aparaty o rozdzielczości 12Mpx dla aparatu głównego z OIS, 12Mpx dla zdjęć szerokokątnych oraz 8Mpx dla 3-krotnych zbliżeń. Selfie 32Mpx,
  • bateria o pojemności 4500 mAh z ładowaniem bezprzewodowym,
  • czytnik w ekranie, głośniki stereo i plecki z plastiku

Ciekaw jestem, jak wy to widzicie i czy bylibyście za taki smartfon zapłacić prawie 4000zł. Wg mnie do tej kwoty na rynku mamy całe mnóstwo świetnych smartfonów, więc cena jest zwyczajnie z kosmosu.


Posłuchaj nas!