Z niewyjaśnionych powodów, kilka miesięcy po premierze, Realme Pad utknie na Androidzie 11.

Realme Pad „porzucony” po zaledwie kilku miesiącach

W FAQ opublikowanym na forum Realme w tym tygodniu padło pytanie, czy Realme Pad dostanie aktualizację do Androida 12. Nic w stylu, że jest opóźniona. Od razu odpowiedź, że nie otrzyma takiej aktualizacji. 

R E K L A M A

P:  Czy Realme Pad zostanie zaktualizowany do Androida 12?
O: Nie, realme Pad nie będzie zaktualizowany do Androida 12, ale będzie otrzymywał kolejne aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki optymalizujące działanie przez cały cykl wsparcia oprogramowania.

Realme Pad wszedł na rynek we wrześniu zeszłego roku z Androidem 11. Ma on ekran 10,4” o rozdzielczości 2000x1200px. Wewnątrz jest procesor Helio G80, którego wspiera 4 lub 6GB RAMu. Na dane użytkownika producent przeznaczył maksymalnie 128GB. W Polsce cena startowa niższego modelu to 999 złotych. Zapowiadał się całkiem ciekawy tablet w tej półce cenowej.

Niestety, nie wiadomo czemu Realme tak postąpiło.

Niedawno wydany tablet już zostaje “pozbawiony” wsparcia. To co zrobił producent, to jest dosłowne minimum. Inne urządzenia mają podobnie, że dostają wyłącznie poprawki bezpieczeństwa. Ale najczęściej jest to po roku, po otrzymaniu jednej dużej aktualizacji. 

Samsung swoje niższe tablety aktualizuje co kwartał. A do tego otrzymują minimum jeden update do nowszej wersji Androida. A modele ze średniej półki otrzymują minimum dwie nowe wersje Androida. Nie wspominając o tym, w jaki sposób Apple aktualizuje swoje urządzenia. Ale za to trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

To, co zrobiło Realme jest sporym rozczarowaniem. Procesor w nim umieszczony nie ma nawet dwóch lat, czyli jest wspierany. Nie powinno być żadnego problemu z nowszą wersją Androida.