YouTube właśnie ogłosił, że w Kanadzie odtwarzanie aplikacji w tle będzie możliwe za darmo. Dotyczy to jednak tylko aplikacji YouTube Music.

Jedna z najbardziej nieznośnych funkcji, czyli brak opcji używania YouTube Music na urządzeniu mobilnym, do tej pory była możliwa do ominięcia jedynie po wykupieniu subskrypcji Premium. Kanada jako pierwsza otrzyma odtwarzanie muzyki na YT w tle za darmo.

Odtwarzanie w tle na YouTube za darmo w Kanadzie

Kanadyjski oddział Google właśnie poinformował na swoim profilu w serwisie Twitter, że w Kanadzie korzystanie z YouTube Music w tle będzie darmowe już za miesiąc. Ten krok powoduje, że YouTube Music jest już bezpośrednim konkurentem znanych muzycznych serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music czy Tidal.

R E K L A M A

Spośród wielu oczywistych zalet działania YouTube music w tle, jedna wydaje się być wyjątkowo istotna. Osoby korzystające z aplikacji podczas prowadzenia auta w końcu będą mogły skupić się na drodze i bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu bez konieczności wybierania między aplikacjami.

youtube music odtwarzanie w tle

Będą kolejne kraje, w tym Polska!

Google Canada na swoim blogu zapowiada, że funkcja odtwarzania muzyki w YouTube Music w tle pojawi się w Kanadzie już 3 listopada 2021 roku. Jak możemy przeczytać we wpisie, w planach jest również rozszerzenie tej opcji na wszystkie kraje, w których aplikacja jest dostępna.

Mimo mocnej konkurencji, YouTube Music ma swoją bardzo mocną kartę – odtwarzanie zarówno samej muzyki, jak i teledysków. Ta opcja, póki co, pozostaje głównym atutem aplikacji.

Podobne ruchy można zauważyć od wielu lat np. na Spotify, gdzie artystki i artyści mogą wrzucać zapętlone animacje do danego kawałka, gdy ten jest odtwarzany. Nic jednak nie może się równać z pełnoprawnym teledyskiem, który, najczęściej, znajdziecie właśnie na YouTubie.