Qualcomm to amerykańska firma, która jest liderem produkcji procesorów dla urządzeń mobilnych. Od lat jest synonimem wydajności i produktów z wyższej półki. Nie wiem, czy wiecie, ale ta firma odpowiada również za szereg innych technologii. Teraz na rynek wprowadza kolejną generację procesora, czy też platformy dźwiękowej, która zaoferuje wiele dobrego!

Zasadniczo mowa tu o nawet dwóch platformach — Qualcomm S5 Sound Platform Gen 3 oraz Qualcomm S3 Sound Platform Gen 3. Znajdą one zastosowanie w słuchawkach i głośnikach Bluetooth. Tym razem to chipy stworzone z myślą o znacznie przystępniejszych cenowo urządzeniach.

//dzisiaj na dailyweb

Platrorma S5 Gen 3 zaproponuje dużo większe możliwości w słuchawkach i głośnikach ze średniej półki. Platforma S3 Gen 3 przyniesie dźwięk premium do urządzeń low-end.

3 generacja Qualcomm S5 i S3

Qualcomm S5 Sound Platform Gen

Zacznijmy od modelu, który pozycjonowany jest wyżej — Qualcomm S5 Sound Platform Gen 3 to w zasadzie grupa produktów ze średniej półki, plasowana niżej od zaprezentowanej w październiku zeszłego roku platformy S7 oraz S7 Pro. Po chipy z tej serii z pewnością sięgać będą producenci tacy jak Audio-Technica, Fiio, Bose, Vivo,  Anker, Edifier, Jabra, LG, Shure, Master & Dynamic, czy inne znaczące firmy.

Potężny Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 pojawi się w październiku. Znamy szczegóły układu

Posiada również 3 razy więcej mocy obliczeniowej i 50 razy większą moc AI niż jego poprzednik, dodatkowo ma też prawie 2 razy więcej pamięci. Umożliwi to platformie napędzanie urządzeń, które mogą reagować na to, jak i gdzie urządzenie jest używane do płynnych i responsywnych wrażeń dźwiękowych w pracy, w domu i w podróży. W praktyce przełoży się to nie tylko na niedostępną wcześniej dla tego układu jakość dźwięku, ale również znacznie usprawni działanie funkcji opartych na AI i uczeniu maszynowym jak ANC, tryby adaptacyjne dźwięku, ustawienia equalizer era czy w końcu lepsze rozpoznawanie mowy i komunikatów głosowych użytkownika.

Qualcomm S5 Sound Platform Gen

Platforma dźwiękowa Qualcomm S3 Sound Platform Gen 3 obsłuży szeroką gamę ulepszeń funkcji innych firm dostępnych w programie Qualcomm Voice oraz Music Extension Program. Dodatkowo platforma zapewnia audiofilską jakość dźwięku szerszemu gronu słuchaczy dzięki obsłudze Snapdragon Sound i 24-bitowemu bezstratnemu strumieniowemu przesyłaniu muzyki 48 kHz. Dla użytkownika oznacza to jakość dźwięku, która nie była wcześniej możliwa w przypadku przystępnych cenowo urządzeń, co pewnie będzie miało nie tylko dobry wpływ na słuchaczy, ale i konkurentów na rynku słuchawek audio.