Niedawno pisałem, że w tym roku nie mamy co liczyć na nową generację Apple AirPods 4. Wedle najnowszych plotek to dwa całkiem nowe modele słuchawek, które zastąpią 2. i 3. generację AirPodsów. Na rynku pojawią się też zaktualizowane AirPods Max. Co się zmieni?

Wedle najnowszych informacji, które pozyskał niezawodny Mark Gurman, i które przekazał w swoim biuletynie Power On na łamach magazynu Bloomberg, użytkownicy podstawowych wersji słuchawek mogą doczekać się następców ich ulubionego sprzętu.

//dzisiaj na dailyweb

Odświeżone zostaną również słuchawki Apple AirPods Max. Zmiana będzie jednak w tym wypadku kosmetyczna, chociaż dla niektórych może być szalenie ważna — port lightning zostanie zastąpiony przez USB Typu C.

Apple AirPods 4 w dwóch wersjach

Apple Music

Od razu zaznaczę, że jest na co czekać i wiemy też mniej więcej kiedy odbędzie się premiera. Mowa tu o wrześniu lub październiku tego roku. Niewątpliwie słuchawki zostaną więc pokazane razem z nową serią Apple iPhone 16.

To nie będzie ogrzewany kotlet. Apple dostrzegło gorszą sprzedaż modeli AirPods 2 oraz AirPods 3, która wiąże się z tym, że oba modele oferowane są już od bardzo długiego czasu. Jak długiego? Druga generacja AirPods zadebiutowała na rynku w marcu 2019 roku, czyli aż 5 lat temu. Trzecia generacja jest z nami od października 2021 roku. To już ponad 2,5 roku od premiery. Mając to na uwadze, nawet bez zapewnień Marka Gurmana, można by oczekiwać premiery nowych słuchawek w tym roku.

Nie będzie nowych Apple AirPods Pro. W iOS 18 zadebiutuje za to tryb aparatu słuchowego

Apple AirPods 4 będą oferowane w dwóch wersjach, które zastąpią obecne modele 2. i 3. generacji. Wiemy, że testowe wersje sprzętu oznaczone są jako B768E i B768M. Litera „E” ma oznaczać entry, czyli model podstawowy. Litera „M” to medium, czyli średniak.

Analitycy Apple spodziewają się, że sprzęt będzie hitem. W związku z tym firma przygotowuje się do zamówienia u partnerów od 20 do 25 milionów sztuk nowych słuchawek.

Oba modelu będą posiadały nowy design, ulepszone dopasowanie w uszach oraz oczywiście etui ładujące z USB C. Droższy model ma zaoferować dodatkowo funkcje ANC, oraz głośnik w obudowie do lokalizowania słuchawek dzięki funkcji Find My.

Prezentacja nowych Apple AirPods 4 wiąże się też z nowościami w oprogramowaniu. Jak wspominałem kilka dni temu, iOS 18 wprowadzi ich wiele. Te najważniejsze to funkcja aparatu słuchowego oraz możliwości przeprowadzenia badania słuchu.