Świat pokochał pojęcie mikro przygód. Ma ono wiele znaczeń, ale skoro są mikro przygody, musi też być mikro kamper. Znalazłem taki, to elektryczny Potential Adventure 1.

Mikro przygody można definiować różnie. To w zasadzie dość stare pojęcie, które odnosiło się do niedalekich wypraw i lokalnych atrakcji, które czasem mogły dawać więcej frajdy niż dalekie i długie podróże. Pewna kanadyjska firma stworzyła elektryczny pojazd, który pozwoli przemieszczać się w nawet ciężkim terenie i spędzić w nim do kilku dni.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Potential Adventure 1 – potencjalnie świetny sprzęt!

Potential to startup z Kanady. Potential Adventure 1 to ich flagowy pojazd. Niestety nie trafi on do masowej produkcji, zamiast tego firma będzie za to oferować skalowalną płytę jezdną, która napędza wspomnianego kampera.

Potential Adventure 1

Potential Adventure 1

Potential Adventure 1

To serce Potential Adventure 1. Układ z wieloma czujnikami, zaawansowanym ECU oraz specjalnym systemem operacyjnym. Rurowa konstrukcja skrywa również niezależne, sportowe zawieszenie, po jednym silniku na każdą oś oraz pakiet akumulatorów. Wszystko to wykonano tak, by środek ciężkości był jak najniżej a właściwości terenowe jak najlepsze. Jak wspomniałem, cała ta konstrukcja jest skalowalna, można więc ją poszerzyć i wydłużyć, zwiększyć pakiet akumulatorów, a nawet dodać oddzielne silniki dla każdego z kół. To wszystko ma być ofertą, dla prywatnych konstruktorów, a nawet komercyjnych firm.

Potential Adventure 1

Potential Adventure 1

Potential Adventure 1

Wróćmy jednak to tytułowego pojazdu. Potential Adventure 1 to coś, co jest odpowiedzią na potrzeby rynku. Właściciele firmy wierzą, że przyszłością są autonomiczne pojazdy, które zdominują miasta. W terenie chcą oddać wolną wolę kierowcy, który ma czerpać z tego radość.

Potential Adventure 1

63e444ec1a46bc2e6218a6c3 ADV1 Media p 1600

W ten sposób powstał mały elektryczny kamper. Ma zaledwie 162 cm szerokości, a rozstaw osi to 266 cm. Dzięki temu ma całkiem fajne możliwości terenowe. Kąt natarcia wynosi 40 stopni, prześwit 33 cm, kąt rampowy 29 stopni.

Potential Adventure 1

Co więcej, pojazd ma dwa silniki (po jednym przy każdej osi), które generują łącznie 350 KM oraz prawie 1000 Nm momentu obrotowego. Wyposażenie seryjne obejmuje również wyciągarkę, pełne oświetlenie LED, kuchnię kampingowi Egoe nest, system składanej sypialni, 40-litrowy zbiornik wody, oraz adaptowalne wnętrze ze sporą przestrzenią na bagaże. Nie zabrakło też cyfrowego kokpitu oraz dużego wyświetlacza z zaawansowanym systemem infotainments. Nie zapomniano również o ogrzewaniu postojowym a jeśli bateria pojazdu się wyczerpie, można wykorzystać generator energii zasilany propanem.

Potential Adventure 1

Niestety producent nie zamierza występować o rządowe homologacje. Nie można będzie nim podróżować po publicznych drogach. Producent prosi, by traktować go jak pojazd ATV. Jego zasięg to około 160 km na jednym ładowaniu. Popularnym rozwiązaniem w USA i Kanadzie jest holowanie takiego pojazdu za dużym kamperem lub pickupem. Podczas takiego holowania, Potential Adventure 1 będzie ładował swój akumulator, co jest wręcz genialne.

Potential Adventure 1

Niestety nie podano ceny pojazdu, a możliwość jego zamówienia możliwa jest po przedpłacie na tej stronie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Potential Adventure 1.