Jakiś czas temu wystartowała sprzedaż przedpremierowa nadchodzącego The Last of Us Part I. Gra w wersji cyfrowej i fizycznej dostępna jest już w rozmaitych sklepach w wersji na konsolę PlayStation 5. Można już spokojnie powiedzieć, że premiera nastąpi 2 września – jak poinformowało studio Naughty Dog na swoim Twitterze, The Last of Us Part I weszło właśnie w złoty status.

The Last of Us, początkowo debiutujące na PS3, doczekało się już jednego remake’a. Mowa o The Last of Us: Remastered wydanym 29 lipca 2014 roku na PS4. Działał on wtedy w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach na sekundę i chyba każdy doświadczony gracz mający za sobą, co najmniej kilka tytułów na PS4, przyzna, że są to liczby raczej rzadkie dla poprzedniej generacji konsol.

Zresztą wiemy już, że początkowe informacje o grach w 4K i 120 klatkach na sekundę na PS5 i XSX możemy wsadzić między bajki, a nawet dziś nie wszystkie gry działają na nowej generacji w 1080p przy 60 fps zachowując przy tym bardzo wysoką jakość grafiki. The Last of Us: Remastered robiło więc spore wrażenie takimi ustawieniami w momencie swojego debiutu.

R E K L A M A

The Last of Us Part I rozpocznie historię od nowa

Premiera PS5 i duży sukces The Last of Us Part II skłoniły twórców do stworzenia jeszcze jednej wersji swojego hitu. Jak czytamy w komunikacie prasowym, The Last of Us Part I będzie wersją przeznaczoną dla PS5 i dostosowaną do jej możliwości:

„Gra The Last of Us Part I została stworzona specjalnie na konsolę PS5, przy użyciu zaawansowanego technologicznie silnika Naughty Dog. Dzięki temu gracze będą mogli cieszyć się jeszcze większą dbałością o szczegóły, bardziej realistycznym oświetleniem i atmosferą oraz starannie dopracowanym otoczeniem. Wszystkie lokacje znane z oryginalnej edycji zostały zbudowane na nowo.”

Mimo, że The Last of Us Part I jest nazywane remake’iem, to jak mówią twórcy, stworzenie tej gry zajęło bardzo dużo czasu i energii, a całość nie jest zwykłą kopią, która znowu będzie sprzedawana za duże pieniądze. Do zarzutów krążących w sieci odniósł się jeden z deweloperów, Robert Morrison.

„Właściwie jest to najskrupulatniej zbudowany projekt, jaki kiedykolwiek widziałem lub którego byłem częścią, z najwyższą możliwą troską i dbałością o detale.

Cena gry jest poza moją kontrolą, a wartość jest kwestią subiektywną dla każdego. Możecie sami zdecydować, czy chcecie ją zakupić, czy nie. Chcę tylko powiedzieć, że jestem pod wrażeniem pracy, którą niesamowita grupa ludzi włożyła w ten projekt.” 

Edycje The Last of Us Part I

The Last of Us Part I możemy zamówić w 2 edycjach – Standardowej i  Cyfrowej Deluxe

Edycja Standardowa zawiera:

  • The Last of Us w wersji na PS5,
  • Dodatkowy epizod– prequel Left Behind.

Edycja Cyfrowa Deluxe zawiera:

  • Kompletną fabułę The Last of Us w wersji na PS5,
  • Dodatkowy epizod– prequel Left Behind,
  • Dwa ulepszenia perków (szybszy dostęp),
  • Ulepszenie pistoletu/karabinu (szybszy dostęp),
  • Wybuchowe strzały (szybszy dostęp),
  • Filtr Dither Punk (szybszy dostęp,
  • Tryb dla speedrunnerów (szybszy dostęp),
  • Sześć skórek broni (szybszy dostęp).

Przyszłość The Last of Us

Wiemy, że The Last of Us Part I zadebiutuje także na PC. Nie mamy jednak póki co informacji o tym, kiedy to nastąpi. Prawdopodobnie jednak wersję na komputery osobiste otrzymamy dopiero po kilku miesiącach od premiery na PS5.

Jestem bardzo ciekawy, jak The Last of Us Part I będzie prezentowało się na materiałach z rozgrywki. Pierwsze zrzuty ekranu zdają się potwierdzać słowa twórców o tym, że nie jest to tylko kopiuj wklej z lekkimi usprawnieniami technicznymi. Pozostaje więc czekać na pierwsze gameplaye, które powinny pojawić się już niedługo.

Myślałeś o goglach VR? Nie ma co myśleć, trzeba działać! – Promocja na HTC VIVE Pro 2