Powrót do przyszłości to kultowy już film Roberta Zemeckisa z 1985 roku, który stoi bardzo wysoko w moim rankingu produkcji o podróżach w czasie. Już niedługo w Kinie Iluzjon widzowie będą mieli okazję obejrzeć ten tytuł na dużym ekranie i to z taśmy 35 mm! DailyWeb obiera patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Powrót do przyszłości to jeden z moich ulubionych filmów, do którego wracam raz na jakiś czas. Uwielbiam tę komediową formę, w której świetnie się spisują Michael J. Fox oraz Christopher Lloyd. Moment, w którym główny bohater po raz pierwszy cofa się w czasie, jest kultowy, a sama produkcja całkiem nieźle sobie radzi z paradoksem czasowym. Całkiem nieźle też sobie radzi z zębem czasu. Film prawie w ogóle się nie zestarzał i nadal niesie ze sobą świetną rozrywkę. Wielu uważa (w tym ja), że Powrót do przyszłości to jeden z najlepszych tytułów, opowiadających o podróżach w czasie.

Powrot do przyszlosci
fot. Kino Iluzjon

Powrót do przyszłości z taśmy 35 mm już 10 lutego 2023 roku o godzinie 20:00 w kinie Iluzjon!

Powrót do przyszłości doczekał się dwóch kontynuacji – w 1989 i 1990 roku, jednak my zapraszamy do kina Iluzjon na część pierwszą. Osobiście będę miał tę niebywałą okazję wyświetlać film z taśmy 35 mm. Wierzcie mi na słowo – trzymanie rolki w rękach moich ulubionych dzieł kultury to wyjątkowe, popkulturowe uczucie, które trudno opisać. Dla widzów jest to również unikalne wydarzenie – w czasach cyfryzacji mało jest miejsc na mapie Polski, gdzie można doświadczyć seansu z klasycznego nośnika, który niejeden projektor analogowy zwiedził.

Powrót do przyszłości to nie pierwszy film w kinie Iluzjon, nad którym DailyWeb obrał patronat medialny. W listopadzie 2022 roku miał miejsce seans Terminatora i przeżycia widzów były niesamowite. Dawno nie słyszałem – w dodatku tak długich oklasków na napisach końcowych. Liczę, że i tym razem publika dopiszę. Śledźcie nasze social media (Facebook, Instagram), bo na dniach pojawi się konkurs, w którym będą do wygrania wejściówki do wygrania. 

Powrot do przyszlosci

Powrót do przyszłości to kolejny tytuł z serii „Z Archiwum Popkultury” Kina Iluzjon. Śledźcie nasze social media – będzie konkurs!

Powrót do przyszłości jest seansem z cyklu „Z Archiwum Popkultury”, który ma miejsce raz w miesiącu w kino Iluzjon. To w miarę nowe wydarzenie, ale przyznaję – jedno z moich ulubionych. Poza wspomnianym Terminatorem i zbliżającym się hitem Roberta Zemeckisa wcześniej odbyły się projekcje takich kultowych filmów jak:

  • Blues Brothers – 35 mm (milion serduszek),
  • Szczęki – 35 mm
  • Noc żywych trupów – DCP (projekcja cyfrowa)
  • Godzilla (Japonia, 1954) – 35 mm
  • Gorączka sobotniej nocy – 35mm

Powrot do przyszlosci

Powrót do przyszłości // Z archiwum popkultury — Kino Iluzjon 10.02, godz. 20:00

DailyWeb serdecznie zaprasza na jedyny w swoim rodzaju seans. Kino Iluzjon, mieszczące się przy ulicy Narbutta 50a jest unikalnym miejscem na mapie Warszawy, a może nawet i Polski. Funkcjonują ośrodki kultury, które raz na jakiś czas wyświetlają filmy z taśmy 35 mm, jednak mokotowskie kino słynie z takich seansów, wpisanych w systematyczny repertuar. Jako redakcja, związana mocno z techem postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę tego wydarzenia, bo film mocno nawiązuje do nowoczesnych technologii.

Gry dzieciństwa. Siedmiu wspaniałych w kategorii: przygodówki – nostalgiczny ranking