Terminator jest dziełem kultowym i tutaj nawet nie ma co z tym handlować. Już niedługo w Kinie Iluzjon widzowie będą mieli okazję obejrzeć ten film na dużym ekranie i to z taśmy 35mm! DailyWeb obiera patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Terminator to innowacyjna w tamtych czasach produkcja, która już na dobre otworzyła Arnoldowi Schwarzeneggerowi bramkę do wielkiej kariery. Czy ktoś wyobraża sobie lepszego kandydata, aby zagrać niemalże niezniszczalnego androida? Był to przede wszystkim film przełomowy pod względem efektów specjalnych i trzeci w karierze Jamesa Camerona, ale zdecydowanie pierwszy, który pomógł mu stać się wizjonerem kina Sci-fi. Kolejne jego produkcje to same hity: Obcy 2, Otchłań i Terminator 2. Doprawdy rewelacyjny początek pracy reżyserskiej. Przekonani? Słowa nie oddają epickości tego wspaniałego dzieła, dzięki któremu powstał sequel, który  jest jedną z lepszych kontynuacji w dziejach kinach. I to nie tylko moja skromna opinia.

R E K L A M A
Terminator
fot. Kino Iluzjon

Terminator z taśmy 35 mm w Kinie Iluzjon już 17.11 o godzinie 19:00 pod patronatem medialnym DailyWeb!

DailyWeb obiera patronat nad tym wyjątkowym wydarzeniem. W warszawskim Kinie Iluzjon dnia 17.11.2022 roku, tuż po godzinie 19:00 fani klasyki będą mieli okazję po raz kolejny usłyszeć kultowe zdanie, wypowiadane przez Terminatora, czyli I’ll be back. Dodatkowy smaczkiem jest fakt, że film zostanie wyświetlony z taśmy 35 mm, co dodaje dodatkowych walorów poznawczych.

Nieskromnie powiem, że miałem okazję już zrobić przegląd techniczny wyświetlanej kopii i nawet oglądany z okienka projekcyjnego daje niesamowite wrażenia. Kiedy wjeżdża napis „TERMINATOR” z charakterystycznym motywem muzycznym, a następnie na ekranie pojawia się Arnold Schwarzenegger, to miałem ciarki, jak stąd do Los Angeles. Przeżyjmy to razem jeszcze raz! Cofnijmy się w czasie do 1984 roku i doświadczmy buntu maszyn. W bonusie możecie pomachać mi z sali kinowej, bo tego dnia będę wyświetlał ten film i uwierzcie trzymanie w ręku tej taśmy to niesamowite uczucie.

Terminator
fot. Marcin Gontarski

Terminator to kolejny tytuł z serii „Z Archiwum Popkultury” Kina Iluzjon

Terminator jest seansem z cyklu „Z Archiwum Popkultury„, który ma miejsce raz w miesiącu. To w miarę nowe wydarzenie, ale przyznaję jedno z moich ulubionych. Wcześniej odbyły się projekcje takich kultowych filmów jak:

  • Blues Brothers – 35 mm (milion serduszek),
  • Szczęki – 35 mm
  • Noc żywych trupów – DCP (projekcja cyfrowa)
  • Godzilla (Japonia, 1954) – 35 mm

DailyWeb serdecznie zaprasza na jedyny w swoim rodzaju seans. Kino Iluzjon, mieszczące się przy ulicy Narbutta 50a jest unikalnym miejscem na mapie Warszawy, a może nawet i Polski. Funkcjonują ośrodki kultury, które raz na jakiś czas wyświetlają filmy z taśmy 35 mm, jednak mokotowskie kino słynie z takich seansów, wpisanych w systematyczny repertuar. Jako redakcja, związana mocno z techem postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę tego wydarzenia, bo film mocno nawiązuje do nowoczesnych technologii oraz postępującej od dłuższego czasu robotyzacji. Ja czasem sobie żartuje, że mam nadzieję, że np. robot Robbie, robiący hot-dogi od Zabki Nano nie zrobi ludzkości Skyneta i nie doświadczymy buntu maszyn. Seria Terminatora to oczywiście fikcja filmowa, jednak czy faktycznie taka abstrakcyjna? To jak? Widzimy się?

Terminator
fot. Marcin Gontarski/Kino Iluzjon

Terminator // Elektroniczny morderca // Z archiwum popkultury — Kino Iluzjon 17.11, godz. 19:00

Czym jest bobinka, plater, DCP i co robi kinooperator? O nowym cyklu DailyWeb słów kilka