Kinowe premiery na luty 2023 na łamach DailyWeb… czas start!

Premiery kinowe na luty czas zaprezentować i zdecydowanie mamy słabszy miesiąc, jeśli chodzi o ilość, ale jest parę, wielce jakościowych produkcji. Ostatnie filmy nominowane do Oscara debiutują w kinach. Na liście znajduje się również nowy Marvel, którym o dziwo jestem zainteresowany, a poza tym jeden, wielki hit! Wraca Titanic, ale to całkiem niezły ruch marketingowy, aby przypomnieć widzom o tej miłosnej historii tuż przed Walentynkami. Jeśli chodzi o święto zakochanych, to filmów w tym klimacie aż tak wiele nie ma. Co innego na streamingu, ale o nich dowiecie się z cotygodniowych zestawień w Oglądajniku. Teraz przejdźmy już do mojej topki i pełnej listy premier kinowych na luty 2023.

premiery

TOPka DailyWeb – kinowe premiery Luty 2023

1. Wieloryb, reż.  (premiera kinowa: 17.02)

Wieloryb Darrena Aronofsky’ego to przede wszystkim wielki powrót Brendana Frasera do dużego, filmowego formatu i kreacji pierwszoplanowych. Gdzieś tam przewijał się przez te ostatnie 10 lat (Doom Patrol, Bez gwałtownych ruchów, The Affair), ale nie było go widać w rolach wiodących. Aktor przez swoje życie przeżył sporo – problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, kosztowny rozwód z żoną czy molestowanie seksualne przyczyniły się do jego upadku. I jak ja się cieszę, że udało mu się w końcu odbić. Za Wieloryba, w którym wciela się w otyłego nauczyciela, otrzymał już nagrodę Critics Choice, a moment wręczenia statuetki i owacje całej sali pobudza bicie serca. Mam wrażenie, że teraz kibicuje mu cały świat – w tym i ja. Mam nadzieję, że w tym roku zobaczymy go również z Oscarem na koncie.

2. Ant man i Osa: Kwantomania, reż.  (premiera kinowa: 17.02)

Ant-Man i Osa: Kwantomania będzie pierwszym filmem Marvela w 2023 roku i również tytułem, otwierającym 5. fazę MCU. Fabuła zabierze nas do innego wymiaru, zwanego Quantum Realm. Przetransportuje się tam cała ekipa, czyli: Scott Lang (Paul Rudd), jego córka Cassie (Kathryn Newton), Janet (Michelle Pfeiffer), Hank (Michael Douglas) i Osa (Evangeline Lilly). Spotkają tam przede wszystkim – mającego złe intencję Kanga Zdobywcę (Jonathan Majors), czyli bardzo ważną postać w tym superbohaterskim uniwersum. I jak nie jestem fanem tej fazy MCU, to czekam na otwarcie kolejnej. Poza tym zobaczymy Billa Murraya w roli antagonisty, co jest bardzo interesującym castingiem.

3. Tár, reż.  (premiera kinowa: 24.02)

Cate Blachett zagra dyrygentkę. I  w tym momencie przestaje dalej pisać, dlaczego czekam na ten film, bo w tym jednym zdaniu wszystko zawarłem. Uwielbiam tę aktorkę, a sam temat dosyć interesujący. Film opowiada historie Lydii Tár, która została pierwszą w historii kobietą-dyrygentką. Nieco Oscarbait, bo Akademia lubi biografie. Tar otrzymał 6 nominacji do tej nagrody, a Cate Blanchett ma już na koncie szereg statuetek za swoją kreację, m.in. Złotego Globa i Critics Choice.

Wszystkie kinowe premiery – Luty 2023 :

3.02 – Aftersun
3.02 – Podejrzana
3.02 – Pukając do drzwi
3.02 – Chora na siebie
3.02 –
 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona
10.02 – Asteriks i Obeliks: Imperium smoka
10.02 – Heaven in Hell
10.02 Rzeka
10.02 – Magic Mike: Ostatni taniec
10.02 – Skinamarink
10.02 – Forever Young
10.02 – Abyzou
10.02 – Play Dead
10.02 – Titanic
17.02 – Wieloryb
17.02 – Ant Man i Osa: Kwantomania
17.02 – Blisko
17.02 – Królowa wojownik
17.02 – Właściciele
17.02 – Oczy demona
24.02 –Tár
24.02 – Tata
24.02 – Plan na miłość
24.02 – Maskarada
24.02 – Najbardziej samotny chłopak na świecie
24.02 – Nowicjusz
24.02 – Super Futrzak ratuje świat
24.02 – Opiekun

Serial Tomb Raider od Amazon Prime Video! Nie obchodziłby mnie ten projekt, gdyby nie nazwisko scenarzystki