HBO MAX po raz pierwszy podnosi cenę swojej subskrypcji. Na szczęście nie w Polsce, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.

Warner Bros. Discovery podnosi cenę miesięcznej subskrypcji za HBO MAX. Streaming działający na rynku od dwóch lat po raz pierwszy dokonuje podwyżki swoich usług. Dotyczy się to (na razie) tylko mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale to tylko kwestia czasu, kiedy i czarne chmury Davida Zaslava dotrą nad Polskę. Od dziś – 12 stycznia, cena nowego miesięcznego abonamentu HBO Max bez reklam wzrośnie z 14,99 USD do 15,99 USD.

R E K L A M A

HBO MAX

HBO MAX z podwyżką cen w USA

Obecni abonenci HBO MAX, którzy obecnie płacą 14,99 USD miesięcznie, zobaczą wzrost miesięcznej stawki do 15,99 USD miesięcznie od następnego cyklu rozliczeniowego w sobotę 11 lutego 2023 r. lub później. Niby to tylko jeden dolar różnicy, ale grosz do grosza, a uzbiera się w końcu te 3 miliardy dolarów oszczędności, o których mówił David Zaslav. Te niby małe podwyżki to nic innego jak kolejny krok biznesmena ku większym pieniądzom. Firma wydała oświadczenie, w którym tłumaczyła celowość nowych cen.

Ten wzrost ceny o jednego dolara pozwoli nam nadal inwestować w dostarczanie jeszcze bardziej definiujących kulturę programów i poprawę jakości obsługi klienta dla wszystkich użytkowników

HBO MAX

Podwyżka HBO MAX tuż przed premierą The Last of Us to nie przypadek

Podwyżki streamingów są oczywiście zrozumiałe, ale odnośnie do HBO MAX nieco trudno mi uwierzyć o wyższy standard. David Zaslav zadbał o to, abym nie do końca ufał tym słowom. Usunięcie europejskich oddziałów to raz. A dwa — kasacja i usuwanie wielu produkcji oraz odsprzedawania ich praw innym stacjom (np. serial Minx przejął STARZ) czy kierowania ich na darmowe serwisy FAST z reklamami. Nie wspomnę o obiecanych tytułach kinowych Warnera i lądowaniu ich do oferty streamingu po 40 dniach od daty premiery. Cóż — nie do końca tak było. Elvis na Playerze za 55 zł – pamiętamy!

HBO MAX podwyższył ceny abonamentu w idealnym momencie. 15 grudnia 2023 roku debiutuje serial The Last of Us i nie wierzę, że jest to data przypadkowa. David Zaslav ma świadomość, że wielu fanów gry stanie się posiadaczem konta, aby być na bieżąco z tą produkcją, która zebrała niesamowicie świetne oceny od krytyków na serwisach Metacritic i Rotten Tomatoes. Czysty biznes. Może i jest to mój bardzo krytyczny i przesadzony osąd, ale niestety wszystkie ruchy fuzji Warner Bros i Discovery zostały przeze mnie zapamiętane jako słabe ruchy wizerunkowe. Czy Polacy zapłacą więcej za HBO MAX? To tylko kwestia czasu.

SkyShowtime przejmuje usunięte seriale europejskie HBO. Nowa, wyczekiwana przeze mnie polska produkcja znalazła swój nowy dom!