Do użytkowników Fitbita trafiła wreszcie testowany od sierpnia update. Aktualizacja zmieniła zupełnie interfejs aplikacji.

Fitbit to firma technologiczna zajmująca się produkcją urządzeń do monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia. Jej produkty, takie jak opaski i smartwatche, umożliwiają użytkownikom śledzenie kroków, spalonych kalorii, snu i innych danych zdrowotnych. Od 2021 roku Fitbit należy do Google.

//dzisiaj na dailyweb

Przejęcie Fitbita przez Google miała dać marce potężny boost. Wydaje się, że tak właśnie może być, bo Google pokazało właśnie zupełnie odświeżoną aplikację, która nie tylko ma nowy wygląd, ale zyskała także nowe funkcje. Google ma ambicje, by z aplikacji Fitbit korzystać, nawet gdy nie ma się żadnego urządzenia tej marki. Odświeżonego Fitbita można było testować od sierpnia, teraz do sklepów z aplikacjami trafiła jej stabilna wersja.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowa wersja Fitbit

Zupełnie przeprojektowany interfejs aplikacji Fitbit oparto o trzy główne zakładki: Today, Coach i You. Redesign przyniósł bardziej przemyślany UX, nową kolorystykę i odświeżone ikony. Aplikacja ma mieć teraz dużo więcej możliwości dostosowania do potrzeb konkretnego użytkownika. Nowy wygląd inspirowany jest oczywiście google’owskim językiem projektowania Material You.

Fitbit ma nową aplikację
Design nowej aplikacji Fitbit wygląda bardzo atrakcyjnie

Zakładka Today daje dostęp do statystyk, takich jak dzisiejsze kroki, zarządzanie stresem, wynik snu i inna aktywność. Użytkownicy mogą dostosować statystyki, które widzą, dotykając opcji edycji u góry karty, co pozwala im skupić się na swoich osobistych celach. W zakładce Coach znajdują się treningi, które można filtrować na podstawie typu treningu, czasu trwania, wymaganego sprzętu, instruktora i innych. Ponadto członkowie Fitbit Premium mogą teraz odblokować więcej treści, takich jak zajęcia HIIT i dance cardio. Tymczasem zakładka You pozwala użytkownikom ustawić cele dotyczące liczby kroków, ilości aktywności i snu, a także zawiera funkcje takie jak osiągnięcia i społeczność.

Apple Watch Ultra 2 – lepszy procesor i znacznie jaśniejszy wyświetlacz. W sumie to tylko skromna ewolucja zamiast rewolucji

Aplikacja Fitbit od Google prezentuje się bardzo apetycznie. Mam nadzieję, że Apple też niedługo weźmie się za ogarnięcie tematu zdrowotno fitnessowego, bo obecne aplikacje moim zdaniem zostają w tyle za konkurencją.