Kilka dni temu miałem okazję odebrać telefon od kuriera, który przekazał mi bardzo dobrą nowinę. Chwilę później wręczył mi plecak Genesis Pallad 450 Lite. Według haseł reklamowych jest on rzeczą całkiem przydatną dla graczy. I chyba muszę się z tym zgodzić.

Z pewnością zdążyliście już zauważyć, że do naszych rąk od czasu do czasu trafiają fajne gadżety, urządzenia i przedmioty do zwykłego użytkowania. Nie musimy daleko szukać przykładów, ponieważ w ubiegłym tygodniu kilka miłych słów na temat swojego plecaka wystukał Marcin. Mogę z ręką na sercu napisać, iż omawiany w tym tekście przedmiot również zarumieni się od kilku komplementów. Uprzedzam, mimo że nie miałem zbyt wielu okazji przetestować go w ekstremalnych warunkach, zdążyłem się już z nim zapoznać na tyle, aby przygotować wstępne wrażenia. To nie jest pełnoprawna recenzja.

//dzisiaj na dailyweb

Wracając do głównego tematu, Genesis Pallad 450 Lite po prostu pozytywne mnie zaskoczył. Naprawdę żałuję, że nie trafił do moich rąk w ciągu ostatnich lat, gdy miałem jeszcze okazję uczęszczać na studia. Pamiętam doskonale sytuacje, w których byłem zmuszony do zabierania ciężkiego laptopa. A warto tutaj podkreślić znaczący fakt – mój poprzedni plecak nie był dostosowany w jakimkolwiek stopniu do noszenia takiego sprzętu. Być może dlatego tak bardzo polubiłem bohatera mojego tekstu.  

Genesis Pallad 450 Lite po kilku dniach spędzonych na moich plecach. Czy faktycznie jest to przedmiot dla graczy?

Po odebraniu plecaka czekała mnie pewna niespodzianka, ponieważ nie spodziewałem się, że produkt firmy Genesis będzie aż tak bardzo przypominać plecak militarny, wojskowy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego “kamuflaż”, co doskonale podkreślają załączone grafiki i zdjęcia. Stylistyka moro pełną gębą.  

Genesis Pallad 450 Lite

Co ważne, dominują tylko i wyłącznie ciemne kolory (chociaż znalazło się kilka jaśniejszych fragmentów). Muszę przyznać, że robi to dobre wrażenie i nadaje charakteru. Mam już dosyć pstrokatych kolorów, które producenci próbują wszędzie wcisnąć, dlatego cieszy mnie taki poważniejszy kierunek. Dopiero za którymś razem moją uwagę przykuło wspomniane moro przez zakończenie obszarów z określonym kolorem. Ich granice są bowiem wyrażone w postaci wyraźnych kwadratów, które od razu skojarzyłem z pikselami. Fajne!  

Jeśli kiedykolwiek mieliście do czynienia z plecakami militarnymi, z pewnością zauważyliście określone obszary przeznaczone na konkretne przedmioty oraz pewne paski i zapinki. Genesis Pallad 450 Lite został stworzony dokładnie w taki sam sposób. Podam to na prostym przykładzie. Przedmiot jest kierowany do posiadaczy laptopów o maksymalnej przekątnej 15,6-cali. Dlatego też ma określoną przegrodę, który wyróżnia się idealnym spłaszczeniem. Schowane urządzenie nie będzie więc tańczyć w środku kankana. Wręcz przeciwnie!  

W tym samym miejscu przygotowano również specjalne kieszonki na mniejsze urządzenia. Jeśli spojrzymy na pozostałe przegrody, zauważymy specjalnie wyznaczone miejsca na pozostały sprzęt, taki jak klawiatura, myszka, podkładka, słuchawki. Zachwyciły mnie siateczkowe kieszonki z suwakiem, które pozwolą ustabilizować nasze przedmioty. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że nasze ukochane cudeńka rozlecą się na kawałki przez różnego rodzaju turbulencje.  

Genesis Pallad 450 Lite
Jeśli przyjrzeć się kamuflażowi, można łatwo zauważyć kwadraty.

Spłaszczenie plecaka wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami. Jak wspominałem na początku mojego tekstu, omawiany produkt przeznaczony jest głównie dla graczy, którzy wykorzystają jego zalety do schowania i zabezpieczenia ukochanego sprzętu. Gorzej w przypadku osób wyjeżdżających na wakacje lub do sklepu. Chcę przez to powiedzieć, że Genesis Pallad 450 Lite jest przeznaczony do określonej grupy odbiorców. Jako jeden z graczy mogę powiedzieć, iż pod tym względem spisuje się wybornie.  

Na tym chciałbym zakończyć moje pierwsze wrażenia. Nie musicie się jednak martwić, z całą pewnością przygotuję pełnoprawną recenzję. Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje, na które elementy powinienem zwrócić szczególną uwagę w swoim następnym tekście, napiszcie w komentarzu, ponieważ z całą pewnością wezmę je pod uwagę. Zostawiam na koniec sklep producenta, gdybyście byli zainteresowanie kupnem Genesis Pallad 450 Lite za 169 złotych. A to inne plecaki, o których wystukaliśmy kilka słów.