Klawiatura mechaniczna Genesis Thor 303 z całą pewnością nada się na święta, ponieważ ze swoim oświetleniem onieśmieli nawet najpiękniejszą choinkę. A tak całkiem poważniej sprawę ujmując, fani gamingu powinni zwrócić na nią uwagę.

Przyznam się szczerze, że tytułową klawiaturę dopiero poznaję, ponieważ wyróżnia się zaskakującą liczbą ciekawych elementów i funkcji. Mój poprzedni sprzęt od tego samego producenta nie zaliczał się do aż tak rozbudowanej oferty, więc w swojej ocenie mogę być wyjątkowo mniej obiektywny. Na całe szczęście w tym tekście dzielę się jedynie swoimi pierwszymi wrażeniami, więc możemy nieco przymknąć oko na (potencjalnie) przesadne zachwyty.

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Moja poprzednia klawiatura z całą pewnością należała do jednych z najtańszych ofert dla graczy na rynku, dlatego przeskok jest dla mnie całkiem spory. Ten wyjątkowy progres podam na przykładzie. Po zagłębieniu się w opis klawiatury Genesis Thor 303 dowiedziałem się, że jest to sprzęt mechaniczny Hot Swap z wymiennymi przełącznikami Outemu Brown. O takich bajerach przy skromniejszym bracie mogłem zapomnieć.  

Pierwsze wrażenia Genesis Thor 303! Klawiatura dla graczy, na którą chce się patrzeć 

Na początek wyjaśnię wspomniane wyżej sformułowania, które nie dla wszystkich muszą być takie oczywiste. Technologia Hot Swap pozwala na błyskawiczną wymianę przełączników. Warto tutaj podkreślić, że nie ma potrzeby tutaj czegokolwiek lutować. Ba, nawet wiedzy technicznej nie potrzeba, bo jest to dosyć proste i klarowne. Wystarczy pionowo wyciągnąć przełącznik za pomocą dołączonego w zestawie narzędzia. I tyle, to takie proste.  

genesis thor 303

Outemu Brown dotyczą modelu przełączników, które zastosowano w omawianej klawiaturze. Można powiedzieć, że charakteryzują się one płynną pracą oraz wyczuwalnym skokiem. Chociaż spotkałem się w sieci z opiniami o ich wysokiej awaryjności. Trudno powiedzieć tutaj coś więcej na ten temat, ponieważ klawiaturę mam dopiero od kilku dni. Podejrzewam, że problemy mogą pojawić się dopiero za jakiś czas. Mimo wszystko jest to myśl warta odnotowania.  

Muszę też przyznać, że w moje ręce trafiła biała sztuka, która gryzie moje oczy. Nie jestem przyzwyczajony do białych komponentów, więc pewnie dlatego wszystkie urządzenia związane z komputerem mam w kolorze czarnym z delikatnym dodatkiem innych barw. Przykładem mogą być słuchawki Razera, które miałem już okazję recenzować w naszym serwisie. Producent zdecydował się na skromy, zielony smaczek.  

Mimo wszystko jestem zdania, iż biała klawiatura może lepiej uwypuklać zaletę podświetlenia RGB. Nie będę owijać w bawełnę, robi to po prostu wrażenie. Chociaż przeszkadza nieco umiejscowienie świecidełek, które znajdują się z przodu przycisków. Za dnia można odnieść wrażenie, że kolory są po prostu wyłączone.  

genesis thor 303
Niektóre klawisze nie zostały idealnie przycięte

A byłaby to duża strata, ponieważ są wyjątkowo barwne i po prostu przyjemne dla oka. Warto tutaj zaznaczyć, że jest kilka do wyboru: zielony, niebieski, żółto-zielony, różowy, seledynowy, biało-kremowy, delikatna zieleń, czerwony. Należy tutaj brać uwagę kolor klawiatury i oświetlenie pomieszczenia, ponieważ mają one wpływ na intensywność barw. Można także włączyć kilka rodzajów oświetlenia np. fala, stałe, migacze. 

Klawiatura mechaniczna dla graczy Genesis Thor 303. Co jeszcze ma do zaoferowania?

Jeśli chodzi o sam użytek, to jestem do tej pory zadowolony z klawiatury Genesis Thor 303. Pisanie wydaje się przyjemne, miłe i w miarę ciche. Chociaż muszę przyznać, że słyszałem klawiatury zdecydowanie cichsze, więc sprawne ucho partnera bądź partnerki wychwyci nocne zagrywki. Nie mówcie potem, że nie ostrzegałem!  

genesis thor 303

Zaskoczyła mnie za to waga sprzętu, bo wydaje się naprawdę konkretna. Powiem tak, nie chciałbym taką oberwać. Co do rozmiaru, jest całkiem sympatycznie (długość 442 mm, szerokość 136 mm, wysokość 36 mm). Można dodać, że jest to przyjemny kształt małego w miarę prostokąta, który nie traci miejsca na niepotrzebne bajery. 

No i to już koniec moich pierwszych wrażeń z użytkowania klawiatury Genesis Thor 303. Od razu uprzedzam wszystkich zainteresowanych, tak, przygotuję jeszcze pełnoprawną recenzję z dodatkowymi informacjami i szczegółami. Po prostu muszę spędzić z nią jeszcze trochę czasu. Zależy mi także na poznaniu oprogramowania, które czeka na mnie na stronie producenta. Jeśli macie jakieś pytania, dajcie koniecznie znać w komentarzach – uwzględnię je w swoim przyszłym tekście.  

Klawiaturę mechaniczną dla graczy Genesis Thor 303 znajdziecie na stronie producenta za 269 złotych. Ptaszki jednak ćwierkają, że w innych miejscach znajdziecie ją poniżej dwóch stówek.