Z gamingowym fotelem Genesis Nitro 440 G2 spędziłem blisko dwa tygodnie. Dodam – niezwykle intensywne, gdyż przed komputerem spędzałem często po kilkanaście godzin dziennie. To daje mi mentalny mandat do popełnienia recenzji, z której dowiedzie się, czy fotel dla gracza musi być drogi.

Na samym początku musimy sobie coś wyjaśnić. Otóż mimo tego, że producent określa Genesis Nitro 440 G2 mianem fotela gamingowego, tak naprawdę nie musi on być przeznaczony dla tej grupy. Choć nie jestem graczem, doceniłem cechy tytułowego modelu. Wszystko dzięki dość uniwersalnej stylistyce i nieprzesadzonych funkcjach.

//dzisiaj na dailyweb

W pierwszych wrażeniach, które opublikowałem na łamach dailyweb na samym początku miesiąca, zwracałem Waszą uwagę na stonowany design, który nie pije po oczach kolorowymi wstawkami czy fikuśną formą. Zaznaczyłem, jak ergonomicznym fotelem jest Genesis Nitro 440 G2. Ponadto, podkreśliłem, że nawet relatywnie „duży facet”, jak ja, ważący 94 kg, może czuć się na nim w pełni komfortowo. To nie takie oczywiste, jeśli wziąć pod uwagę kubełkową konstrukcję.

Genesis Nitro 440 G2 – montaż i kwestia wygody

Genesis Nitro 440 G2
Gamingowy, choć elegancki

Fotel przyjechał do mnie w dużej mierze skręcony. W zasadzie montaż zakładał połączenie kilku elementów za pomocą kilkunastu śrub. Nie był to więc skomplikowany proces i najwyraźniej producent doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Instrukcja była wyjątkowo oszczędna względem informacji, a i tak wyczerpano w niej cały temat montażu. Całość zajęła mi 15 minut. Zagwozdkę miałem tylko w przypadku dodatkowych poduszek.

Zawartość zestawu

 • Elementy montażowe
 • Poduszka zagłówkowa
 • Poduszka lędźwiowa

Pierwsza, znacznie mniejsza i miększa, ma pozwalać na wygodne oparcie głowy. Nie mamy tutaj pełnoprawnej regulacji, ale element porusza się dość swobodnie, dzięki czemu przy odrobinie chęci dopasujemy jej miejsce do naszych preferencji. Druga poduszka jest już twarda i co ważne, możemy regulować jej położenie z wysoką dokładnością. Wszystko opiera się bowiem na specjalnych szelkach przechodzących przez część fotela, na której spoczywają zazwyczaj plecy.

Genesis Nitro 440 G2
Szeroka możliwość regulacji

Całość jest niebywale stabilna i nie wydaje niepotrzebnych odgłosów podczas poruszania się użytkownika. Mamy więc prawdziwy komfort pracy, wynikający z bezgłośnego przemieszczania się na fotelu. Warto tutaj również wspomnieć o 60 mm kółkach z powłoką CareGlide, które nie rysują podłogi. Wspomniany problem to zmora wielu innych, plastikowych kółek. Temat wygody zamknę kwestią odchylenia oparcia, które może mieć nawet 150 stopni. Ustawienie regulujemy za pomocą niewielkiej dźwigni po prawej stronie siedziska.

Technikalia, czyli dla kogo stworzono Genesis Nitro 440 G2

Genesis Nitro 440 G2 wykonano z tworzywa sztucznego i drewna. Drewno, jak łatwo zgadnąć, znajduje się w środku i zwyczajnie go nie widzimy. To, z czym będziemy obcować na co dzień, to plastik na podłokietnikach, perforowany materiał, na którym opieramy plecy oraz skóropodobne tworzywo na tylnej części fotela.

Genesis Nitro 440 G2

Cieszę się, że wewnętrzna część nie została wyściełana ostatnim z wymienionych tworzyw. O ile imitacja skóry świetnie sprawdza się na tyle i łatwo wycierać z niej kurz, o tyle zdaję sobie sprawę, że jej kontakt ze ciałem mógłby powodować jego pocenie. Doceniam przemyślane konstrukcje. Przejdźmy do liczb, które określają cechy Genesis Nitro 440 G2.

Fotel został stworzony dla użytkowników o wzroście od 160 do 195 centymetrów i wadze do 120 kilogramów. Wspomniany udźwig warunkuje podnośnik gazowy 3. Klasy. Fotel waży aż 18 kilogramów, ale czy to istotne? Niekoniecznie, chyba że zamierzacie przenosić go pomiędzy pomieszczeniami.

Dosiadłem Genesis Nitro 440 G2. Gamingowy fotel dla tradycjonalisty

Do gustu wyjątkowo przypadły mi podłokietniki z regulacją 1D. Możemy określić wysokość, na jakiej się znajdują, natomiast na tym kończy się możliwość manipulacji. Nie widzę w tym najmniejszego problemu. Cenię minimalizm i mnogość ustawień potrafi mnie skutecznie zniechęcić. W temacie wysokości podłokietników, siedziska, a także pozostałych parametrów określających wymiary, zachęcam do zapoznania się z poniższą specyfikacją techniczną.

Genesis Nitro 440 G2
 • Kolor: szary, czarny
 • Materiał: tkanina, eko skóra, metal, drewno
 • Kółka: nylonowe z powłoką CareGlide, 60 mm
 • Wzrost rekomendowany: 160 – 195 cm
 • Waga: dopuszczalna 120 kg
 • Zagłówek: tak
 • Regulacja podłokietników: 1D (26,5 – 33,5 cm)
 • Poduszka lędźwiowa: tak
 • Podnośnik: gazowy klasy 3
 • Głębokość siedziska: 50 cm
 • Szerokość siedziska: 52,5 cm
 • Wewnętrzna szerokość siedziska: 37,5 cm
 • Szerokość oparcia: 55,5 cm
 • Wysokość oparcia: 83 cm
 • Wysokość fotela: 126 – 133 cm
 • Akcesoria w zestawie: zestaw elementów montażowych, Poduszka zagłówkowa, Poduszka lędźwiowa
Genesis Nitro 440 G2

Tanio, a solidnie

Genesis Nitro 440 G2 kosztuje 599 zł. To niewiele i w tej kwocie nie można oczekiwać potężnych możliwości regulacji, LED-ów czy materiałów premium. Z drugiej jednak strony, otrzymujemy wyjątkowo stabilną, solidnie wykonaną konstrukcję o przyjemniej dla oka, chłodnej stylistyce. Jeśli szukacie wygodnego, nierzucającego się w oczy i niedrogiego fotela – choćby dla gracza – Genesis Nitro 440 G2 może być strzałem w dziesiątkę.