Minęło już sześć lat, odkąd Disney za ponad 4 miliardy dolarów amerykańskich przejął wytwórnię LucasFilm. W pakiecie oczywiście otrzymali prawa do Gwiezdnych Wojen. Przez te lata zdążono zrobić już niemalże wszystko z motywem Star Wars: od filmów, przez zabawki, po skarpetki i maskotki. Teraz czas na coś większego: Park Rozrywki Star Wars.

Disney słynie ze swoich Disneylandów, więc dziwne byłoby, gdyby nigdy nie spróbowali ugryźć tak chwytliwego tematu, jakim są Gwiezdne Wojny. Uniwersum, posiadające miliony wiernych, wieloletnich fanów na całym świecie przyciągnie tłumy do takiego centrum rozrywki. Od wielu lat każda mała rzecz związana ze światem Star Wars: czy to duży zwiastun filmu, czy też pomniejsza fotka z planu jest szeroko komentowana wśród wielbicieli marki. W Boże Narodzenie Disney sprawił niespodziankę i wypuścił trailer prezentujący możliwości budowanego parku rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge.

Park rozrywki Star Wars Galaxy’s Edge – poprowadź Sokoła Millennium

W trailerze możemy zobaczyć między innymi dwie, najgłośniej zapowiadane atrakcje całego parku: „Millennium Falcon: Smuggler’s Run” i „Star Wars: Rise of the Resistance”. Sam Disney zdaje się być pod wrażeniem tego, co udało im się przygotować. Określa to jako „największą i najbardziej wciągającą atrakcję parków Disneya wszechczasów”. Można więc śmiało odnieść wrażenie, że Disney stawia wszystko na jedną kartę. Ta karta to Star Wars i próba wyciągnięcia z marki ile się da.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Przygody, jakie spotkają nas w parku, zdają się przeplatać zarówno te starsze, jak i nowsze historie z Gwiezdnych Wojen. Podobnie zresztą jak to jest w przypadku filmów. Będziemy mogli pilotować kultowego Sokoła Millennium, a także staniemy oko w oko z Kylo Renem, w trakcie bitwy pomiędzy Ruchem Oporu a Nowym Porządkiem. Zwiastun pokazuje, że park faktycznie przygotowywany jest z wielkim rozmachem, a atrakcje są na najwyższym poziomie. We wcześniejszych zapowiedziach natomiast, Disney informował, że park rozrywki przeniesie odwiedzających na „nigdy wcześniej niewidzianą” planetę Batuu. Planeta ta pojawiała się w uniwersum już wcześniej. Znajdowała się na obrzeżach, służyła dawniej jako odległy port handlowy, kiedy podróże w nadprzestrzeń nie były jeszcze możliwe. To właśnie na tę planetę, pod koniec Wojen Klonów, Anakin wyruszył, aby szukać tam Padme.

Star Wars: Galaxy’s Edge – otwarcie w 2019 roku

Park rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge zostanie otwarty latem 2019 roku. Budowany jest w Disneylandzie w Anaheim w Kalifornii. Drugi, taki sam park przyjmie pierwszych gości jesienią przyszłego roku, w Walt Disney World Resort na Florydzie.

Jest wielu przeciwników tego, co Disney robi z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zarzuca się, że komercja wzięła górę i nie ma już tego klimatu. Ja jednak jestem przeciwnego zdania. Cieszę się, że znalazł się ktoś, kto nie dopuścił do śmierci marki, a ta ponownie, od kilku już lat świeci pełnym blaskiem. Już teraz rozpoczynam starania, aby dostać się tam w jakikolwiek sposób tylko po to, aby przetestować wszystkie (tak: wszystkie!) atrakcje. Następnie zrobić oczywiście obszerną relację z rozrywki.