W moje ręce (i do moich uszu) niedawno trafiły słuchawki Oppo Enco Free 2. Jak sprawuje się nowy model? Przeczytajcie pierwsze wrażenia.

Oppo zaprezentowało niedawno swoje nowe bezprzewodowe słuchawki dokanałowe – Oppo Enco Free 2. Nie jest to najdroższy model – mamy w portfolio producenta przecież jeszcze Enco X – ale zdecydowanie jeden z topowych i najpopularniejszych. Jak sprawdza się w praktyce?

Muszę przyznać, że od pewnego czasu jestem zwolennikiem tego, co Oppo ma do zaoferowania w segmencie słuchawek bezprzewodowych. Po pierwsze, firma nie stara się za wszelką cenę tworzyć nieskończonej liczby modeli tak jak inni producenci, skupiając się wyłącznie na małych, mobilnych modelach bezprzewodowych.

R E K L A M A

Słuchawki Oppo można podzielić na podstawowy model Enco Air, bardziej lifestyle’ową serię W oraz najbardziej zaawansowane modele: Enco X czy właśnie Enco Free, który doczekał się swojej drugiej generacji. Co oferuje nowy model?

oppo enco free 2 - słuchawki bezprzewodowe

Oppo Enco Free 2 – słuchawki na miarę 2021 roku

Choć nie da się ukryć inspiracji projektantów, którzy ewidentnie nawiązali po raz kolejny do innego produktu audio bardzo znanego producenta smartfonów i akcesoriów, to trzeba przyznać, że ten design się sprawdza. Nie jest to bezmyślna kopia, a raczej wykorzystanie sprawdzonych schematów.

Już pierwszy rzut oka na Enco Free 2 wystarczy, aby skojarzyć słuchawki z Apple Airpods Pro. Kształt słuchawek, połyskujące, białe wykończenie, otwory mikrofonów, metaliczne akcenty czy nawet podobny kształt etui mówią same za siebie.

oppo enco free 2 - etui

Liczy się natomiast to, że wraz z podobnym do Apple designem, otrzymujemy od Oppo też podobną dbałość o wykończenie. Wystarczy wziąć Oppo Enco Free 2 do ręki, aby poczuć, że nie jest to produkt z najniższej półki. Materiały są dobrze spasowane i miłe w dotyku. Same słuchawki są zaś bardzo lekkie i przyjemnie leżą w uszach.

Co więcej, parowanie ze smartfonem w przypadku tego modelu trwa zaledwie kilka sekund, i to także w przypadku telefonów z Androidem. To jeszcze rzadkość jeśli chodzi o ten system, ale to, co prezentuje pod tym kątem Oppo powinno być wyznacznikiem dla innych producentów. Ot, otwieramy etui, a smartfon sam zapyta nas, czy chcemy podłączyć słuchawki. Tak to powinno wyglądać.

Co dalej?

W przypadku tego typu słuchawek, które mogą służyć nie tylko do okazjonalnego słuchania muzyki, warto sprawdzić je w różnych scenariuszach. Dlatego już wkrótce postaram się przedstawić Wam ich możliwości, wliczając w to m.in. aktywną redukcję hałasu (ANC) czy zastosowanie podczas pracy z komputerem.


Posłuchaj nas!