Wszystko wskazuje na to, że popularny serwis, w którym wspierać możecie swoich ulubionych twórców internetowych, wkrótce odświeży wizerunek.

OnlyFans to założony w 2016 roku brytyjski serwis społecznościowy pozwalający na udostępnianie plików multimedialnych i zarabianie na nich. Serwis pozwala internetowym twórcom na czerpanie korzyści ze swojego contentu. Nie pomylę się wiele, jeżeli powiem, że serwis służy głównie na sprzedawaniu zdjęć gołych *up, mniej lub bardziej atrakcyjnych użytkowniczek serwisu. A twórców treści od grudnia 2020 jest już ponad milion.

Ostatnio serwis nie miał dobrej prasy po ogłoszeniu chęci wycofania treści dla dorosłych. OnlyFans szybko wycofał się z tego pomysłu, ale niesmak pozostał.

Nowe logo OnlyFans 2021

Do tej pory serwis reprezentowany był przez niezbyt dobrze wyglądający znak. Połączono w nim dwa fonty, lekki bezszeryfowy w słowie Only i cięższą pisankę w Fans. Dodatkowo w „O” umieszczono kłódkę. Całość prezentowała się mało profesjonalnie jak na portal, dzięki któremu można zarobić ponad 1 milion dolarów w ciągu pierwszych 24 godzin użytkowania.

stare i nowe logo onlyfans

W nowym logo, które możecie już kojarzyć, bo pojawiło się wraz z debiutującym w sierpniu 2021 roku OFTV, oddzielono sygnet od logotypu. Sądząc po plikach, które można pobrać ze strony opisującej brand OF (nie została jeszcze zaktualizowana), logotyp i sygnet mogą funkcjonować osobno.

W sygnecie znajdują się połączone litery „O” i „F”, które przywodzą na myśl skrzydlate koło – symbol kolejarzy. Nie jestem fanem nowego logo OnlyFans, jednak wygląda ono znacznie profesjonalniej od poprzednika.

onlyfans ikony

Zmianie podległy również ikony. W miejsce kłódki w kółku pojawił się sygnet w wersji przygotowanej z myślą o ciemnych tłach. Modyfikacji poddano także paletę barw, w której pozostawiono dwa odcienie niebieskiego (poprzednio było ich aż pięć), które uzupełniono bielą, czernią i trzema wariantami szarego.

OnlyFans kolory

Wdrażanie zmiany wizerunku OnlyFans przebiega na razie dość mało profesjonalnie. Będziemy się jej jednak bacznie przyglądać, bo rebranding ma na celu właśnie profesjonalizację serwisu.

A Wy co myślicie o nowym-starym logo OnlyFans? Korzystacie z tego serwisu? Podrzućcie koniecznie linki do profili w komentarzach.