Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 49 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

Ostatni tydzień sierpnia na streamingu zapowiada się zdecydowanie bardziej filmowo niż serialowo. Jednak – z jednej i drugiej kategorii jest wiele ciekawych tytułów, a nawet jeden, którego się zupełnie nie spodziewałem. Otóż – na Netflixie debiutuje… Rodzinka.pl. Może i nie jestem turbofanem, ale to jeden z niewielu seriali, gdzie trawię Tomasza Karolka i Małgorzatę Kożuchowską, więc nie wykluczam seansu do porannej kawy.

//dzisiaj na dailyweb

Co obejrzeć z oferty filmowej?  Tutaj miałem twardy orzech do zgryzienia, bo pojawiło się wiele tytułów, które zawsze chciałem zobaczyć. Przede wszystkim Flash, który nie zarobił nic, a był sporym zaskoczeniem. Wpływa również Wieloryb z brawurową rolą Brendana Frasera oraz Song to Song w reżyserii Terrence’a Malicka z Ryanem Goslingiem, Rooneyem Marą, Michaelem Fassbenderem, Cate Blanchett i Natalie Portman. Z seriali intrygujący One Piece i wielce zagadkowy tytuł Owca karetka. Dzieciaki raczej będą zadowolone, a jak nie – to zawsze można puścić film Krudowie 2: Nowa era, który pojawia się na Netflixie. Co wybrałem do mojej TOP-ki tego tygodnia? Zapraszam do krótkiej lektury.

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 25.08 – 31.08)

Co obejrzeć
W tym tygodniu moc przygód oraz emocjonalnych uniesień

25.08 – Flash – HBO MAX

Ja z tym Flashem to mam problem. Nie chciałem wspierać fałszywego Davida Zaslava, który wpłynął na „szczere” przeprosiny Ezry Millera. Generalnie aktor powinien być na cenzurowany, za wszystkie złe występki, których dokonał. Stało się inaczej, film nie zarobił, ale Flash podobno jest całkiem niezłą rozrywką. Zabawa w multiwersum, całkiem niezła Supergirl, dwa alter ego głównego bohatera i oczywiście fenomenalny Michael Keaton w roli Batmana. Na HBO MAX chętnie zobaczę. Ludzie i krytycy narzekają na tragiczne CGI, ale ponoć serca w tym filmie sporo.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

27.08 – Wieloryb – Canal+ online

Wieloryb Darrena Aronofsky’ego to przede wszystkim wielki powrót Brendana Frasera do dużego, filmowego formatu i kreacji pierwszoplanowych. Gdzieś tam przewijał się przez te ostatnie 10 lat (Doom Patrol, Bez gwałtownych ruchów, The Affair), ale nie było go widać w rolach głównych. Aktor przez swoje życie przeżył sporo – problemy ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, kosztowny rozwód z żoną czy molestowanie seksualne przyczyniły się do jego upadku. I jak ja się cieszę, że udało mu się w końcu odbić. Zasłużony Oscar, chociażby w kontekście tego, co mu Hollywood wyrządziło. Chętnie nadrobię, choć nie do końca lubię być szantażowany emocjonalnie, a coś mi się wydaje, że historia otyłego mężczyzny taka właśnie będzie. Pewnie chusteczki trzeba mieć w pogotowiu.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

30.08 – One Piece (NOWOŚĆ) – Netflix

Anime One Piece zmierza na srebrny ekran – w wersji aktorskiej! Trend panujący w Hollywood (szczególnie u Disneya) dotyczy również Netflixa. Historia opowiada o poszukiwaniu tytułowego skarbu One Piece przez Monkeya D. Luffy’ego i jego załogę. Sam oryginału nie oglądałem, więc nie będę miał porównania, ale może to i dobrze. Zwiastun prezentuje się na całkiem ładną przygodówkę. Netflix potrafi w familijne kino, pełne akcji i dziwnych stworzeń. Łasuch jest tego najlepszym przykładem. Oby serial One Piece dołączył do tego grona.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 25.08 – 31.08)

Filmy:

25.08 – Klub miłośników kryminałów – Netflix
25.08 – Nie jesteś zaproszona na moją bat micwę – Netflix
25.08 – Flash – HBO MAX
25.08 – 1000 lat po Ziemi – HBO MAX
25.08 – Ghostbusters: pogromcy duchów (2016) – HBO MAX
25.08 – Piksele – HBO MAX
25.08 – Song to Song – HBO MAX
25.08 – Ziemia we mnie – HBO MAX
25.08 – Batman i Superman: bitwa supersynów  – HBO MAX
26.08 – Jackass Forever – Netflix
26.08 – Na północ – HBO MAX
27.08 – Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody – HBO MAX
28.08 – Krudowie 2: Nowa era – Netflix
26.08 – Fala upałów – Netflix
27.08 – Wieloryb – Canal+ online
28.08 – Południowy posterunek – HBO MAX
28.08 – Sam i Kate – Canal+ online
30.08 – Bohater – Canal+ online
31.08 – Wybierz miłość – Netflix
31.08 – Łatwa dziewczyna – HBO MAX
31.08 – Tenis dla zaawansowanych – HBO MAX

Ahsoka bez znajomości seriali animowanych? Czy warto zacząć seans? O nowym serialu Disney+ słów kilka

Seriale:

25.08 – Poszukiwany: ucieczka Carlosa Ghosna (NOWOŚĆ) – Apple TV+
30.08 – Live to 100: Secrets of the Blue Zones (NOWOŚĆ) – Netflix
30.08 – One Piece (NOWOŚĆ) – Netflix
31.08 – Owca karateka (NOWOŚĆ) – Netflix
31.08 – Rodzinka.pl (1. sezon) – Netflix
31.08 – Ojciec chrzestny Harlemu (3. sezon) – Canal+ online