Co obejrzeć w ten weekend? Co obejrzeć w tygodniu? Wybrać filmy czy seriale? Oglądajnik nr 52 nadciąga z odpowiedziami, czyli kolejną TOP-ką i pełną listą premier na streamingach!

Nie będę owijał w bawełnę – jest co oglądać w następnym tygodniu września. W zasadzie – to kolejny Oglądajnik pełen premier filmowych i serialowych, z których wybrać trzy najciekawiej zapowiadające się – graniczy z cudem. Wiele produkcji jest poszkodowana, a więc zrobię wstępniak z innymi propozycjami godnymi uwagami.

//dzisiaj na dailyweb

Po pierwsze – jeśli ktoś się obraził na Davida Zaslava za wizerunkowe niszczenie HBO MAX i zrezygnował z tej platformy, to ma szansę obejrzeć dwa kultowe seriale na Netflixie. Mowa o świetnych wojennych serialach: Kompania Braci oraz Pacyfik. Debiutuje również chilijska czarna komedia o wampirze w różowych okularach, co zapowiada się całkiem kreatywnie. Z kolei na Prime Video czeka na widzów Michael Peña, który pragnie spełnić swoje marzenie zostania astronautą. Pragnę również zwrócić uwagę na dwie premiery, które umknęły mi tydzień temu. Na Apple TV+ pojawił się już 3. sezon The Morning Show oraz nowy serial – Odmieniec, będący mieszanką thrillera, horroru i fantasy. Skończmy z tym wątpliwym budowaniem napięcia. Już odpowiadam na pytanie: Co obejrzeć na streamingach między 15.09, a 21.09.2023 roku? Oto moja TOP-ka!

TOPKA DAILYWEB – Streaming (co obejrzeć 15.09– 21.09)

Co obejrzeć
W tym tygodniu jest w czym wybierać!

15.09 – Poker Face (NOWOŚĆ) – SkyShowtime

Jak ja bardzo czekałem na polską premierę tego serialu. Po pierwsze – reżyseruje Rian Johnson, twórca takich udanych produkcji jak Breaking Bad, Na noże, Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi, czy Looper – pętla czasu. Po drugie – w rolę główną wciela się uzdolniona Natasha Lyonne, znana z Orange Is the New Black oraz Russian Doll. I po trzecie – świetne nazwiska w obsadzie drugoplanowej. Na ekranie zobaczymy m.in. Adriena Brody’ego, Josepha Gordona-Levitta, Chloë Sevigny, Nicka Nolty’ego, Rona Perlmana, Ellen Barkin oraz Benjamina Bratta. Mnie więcej do szczęścia nie potrzeba. Serial opowiada o kobiecie, posiadającej wyjątkowy dar, dzięki któremu jest w stanie stwierdzić, kto kłamie. Po takim składzie reżysersko-producencko-aktorskim nie spodziewam się banalnego kryminału. Oceny od krytyków też nastrajają optymistycznie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

15.09 – John Wick 4 – Prime Video

Tydzień na Prime Video bez Johna Wicka – tygodniem straconym. Dwa dni temu zadebiutowały trzy pierwsze części, już 22 września czeka nas serial w tym uniwersum, a 15 września – wyczekiwana czwarta część serii. Strasznie żałuje, że nie zdążyłem do kina, ale nie ma tego złego, bo już teraz mogę nadrobić. Uwielbiam tę serię i niepohamowaną pasję twórców do kina sensacyjnego w najlepszym wydaniu. Genialne zrealizowane (często na jednym ujęciu) sceny akcji, Keanu Reeves w swojej najlepszej roli i zero hamulców. Na ekranie zobaczymy również Donnie’ego Yena, Hiroyuki Sanadę, Rinę Sawayamę, Shamiera Andersona, Lance’a Reddicka oraz Iana McShane’a.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

21.09 – Sex Education (4. sezon) – Netflix

Kolejny serial, na który bardzo czekałem. W sumie jestem lekko zaskoczony tym faktem, bo nie spodziewałem się, że tak bardzo pokocham Sex Education. To bardzo interesujący tytuł, który pobił rekordy popularności – szczególnie u młodzieży. Życie seksualne nastolatków ogląda się bardzo przyjemnie, a z biegiem czasu porusza ważne problemy, związane z tożsamością i toksycznymi zachowaniami. Wyważone proporcje między komedią i dramatem, świetne zdjęcia i aktorstwo. Niestety to nasze ostatnie spotkanie z tym serialem. Mam nadzieję, że finał będzie satysfakcjonujący, ale mam co do tego dobre przeczucia.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

SPIS WSZYSTKICH PREMIER – Streaming (co obejrzeć 15.09 – 21.09)

Filmy:

15.09 – Serce w chmurach – Netflix
15.09 – Hrabia – Netflix
15.09 – Księżniczka – HBO MAX
15.09 – Kręgielnia Saturn – HBO MAX
15.09 – Wolne – HBO MAX
15.09 – Gwiazda Laury – HBO MAX
15.09 – Neonowa wiosna – HBO MAX
15.09 – Sufrażystka – HBO MAX
15.09 – Prawy chłopak – HBO MAX
15.09 – A Million Miles Away – Prime Video
15.09 – Written in the Stars – Prime Video
15.09 – John Wick 4 – Prime Video
17.09 – Asterix i Obelix. Imperium Smoka – Canal+ online
17.09 – Niewinność – Canal+ online
18.09 – Alicja – HBO MAX
19.09 – Święty od drugich szans – Netflix
20.09 – Na Ziemi – Netflix
20.09 – Nielegalni – Netflix
20.09 – Bohdan Smoleń – Netflix
20.09 – Krzysztof Krawczyk – Całe Moje Życie – Netflix
20.09 – Finding You – Netflix
20.09 – Słoń – Canal+ online
21.09 – Roise i Frank – HBO MAX

Aquaman i Zaginione królestwo na pierwszym zwiastunie!

Seriale:

15.09 – Kompania Braci (1. sezon) – Netflix
15.09 – Pacyfik (1. sezon) – Netflix
15.09 – Reedukacja (NOWOŚĆ) – Netflix
15.09 – Lato Summer (2. sezon) – Netflix
15.09 – Klub (2. sezon) – Netflix
15.09 – Jak przeżyć w najcięższych więzieniach świata (7. sezon) – Netflix
15.09 – Poker Face (NOWOŚĆ) – SkyShowtime
15.09 – Wilderness (NOWOŚĆ) – Prime Video
18.09 – My Little Pony: Zmieniaj świat (4. sezon) – Netflix
19.09 – Kim i Kanye: Wielkie rozstanie (NOWOŚĆ) – HBO MAX
20.09 – Hard Broken (NOWOŚĆ) – Netflix
20.09 – Zauroczenie (NOWOŚĆ) – Disney+
20.09 – Fashion House (NOWOŚĆ) – SkyShowtime
21.09 – Sex Education (4. sezon) – Netflix
21.09 – Scissor Seven (3. sezon) – Netflix
21.09 – Kengan Ashura (2. sezon) – Netflix