Apple startuje w oficjalnym kanałem YouTube dla Polaków. Choć ranga debiutu może wydawać się skromna, trzeba mieć świadomość tego, że to kolejna sytuacja, której producent zaczyna traktować nasz rynek poważnie. Co dalej? Siri po Polsku czy oficjalne sklepy?

W rozmowach ze znajomymi często poruszam tematykę Apple i zawsze zaskakuje mnie to, że spora część rozmówców uważa, że w Polsce znajdziemy sklepy Apple. Kiedy pytam o szczegóły, dowiaduję się, że za takowe brani są premium resellerzy, czyli Cortland, iSpot oraz im podobne podmioty. Tak naprawdę nie są to więc sklepy Apple. Przedsiębiorstwo nie działa w tym zakresie na naszym rynku, ale to najpewniej niedługo się zmieni. Możemy bowiem realizować zakupy ze strony Apple do Polski, niedawno uruchomiono również jednostkę odpowiedzialną za kontakt z mediami, ale to nie wszystko. Właśnie debiutuje kanał sadowników na YouTube, który jest dedykowany Polakom.

Polski kanał Apple na YouTube to sygnał, wskazówka – do czego?

Nie, polski kanał Apple na YT nie jest jakimś wybitnie rozbudowanym miejscem do śledzenia poczynań giganta z Cupertino. Trudno nazywać go również aktualnym, gdyż nie uświadczymy tam poradników czy treści reklamowych, którymi zasypany jest globalny kanał producenta. Jak mniemam, z czasem pojawi się tu rzeczony content, a aktualnie mamy do czynienia z etapem przejściowym. Liczba subskrybentów na dziś to 2,53 tys., co także nie jest liczbą budzącą respekt. Poczekajmy i dajmy producentowi czas na rozwinięcie nowego miejsca w sieci. Tymczasem zapoznajmy się z informacją o kanale, jaką zamieścił tam sam zainteresowany:

Witamy na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube. Znajdziesz tu informacje o premierach produktów, samouczki i inne fantastyczne materiały.

W 1984 roku firma Apple zaprezentowała komputer Macintosh i zrewolucjonizowała świat technologii osobistej. Dzisiaj nadal zajmuje miejsce globalnego lidera innowacji dzięki swoim produktom, takim jak iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Pięć platform oprogramowania – iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS – zapewnia bezproblemowe i płynne działanie na wszystkich urządzeniach Apple. Nasze przełomowe usługi obejmują App Store, Apple Music, Apple Pay i iCloud.

W Apple pracuje ponad 160 000 osób, które wkładają wiele serca w to, żeby tworzyć najlepsze produkty na świecie – i pozostawić Ziemię w lepszym stanie, niż ją zastały.

Mnie jako fana marki, a także obserwatora rynku, cieszy każdy kolejny krok, którego celem jest jeszcze poważniejsze traktowanie naszego rynku. Przez lata marzyliśmy o pełnym portfolio usług Apple w Polsce, w tym o polskiej Siri. Ba, nawet funkcja pisania gestami, dostępna w innych językach to element, na który do dziś patrzę z zazdrością. Aktualne posunięcia amerykańskiej korporacji pozwalają sądzić, że niebawem będziemy traktowani poważniej. Na ile, pokażą nam kolejne miesiące.

Meta planuje zwolnić 10 tysięcy pracowników