Apple zdecydowało się podnieść ceny swoich usług. Podwyżkami zostały dotknięte plany Apple Music, Apple TV+ i Apple One.

Większości Apple kojarzy się z mocno zawyżonymi cenami. W zasadzie trudno, żeby było inaczej, kiedy firma jest w stanie sprzedawać kółka do Maca Pro za ponad 3 tysiące złotych lub podnosić znacząco ceny dostępnych od lat produktów. W tym wszystkim są jeszcze usługi subskrypcyjne giganta z Cupertino, które w porównaniu z cenami sprzętu wydawały się stosunkowo niskie. Nie było więc żadnych powodów do narzekań, bo plany takie, jak Apple Music czy Apple TV+ były wycenione bardzo konkurencyjnie. Teraz jednak może się to zmienić, bo Apple postanowiło podnieść ceny niektórych abonamentów.

Apple

Apple podnosi ceny Apple Music i Apple TV+

Podwyżki cen dotknęły najpopularniejszych usług firmy, która zdaje się być pewna takiego ruchu. Apple w oświadczeniu przygotowanym dla portalu The Hollywood Reporter stwierdziło, że cena Apple TV+ jest zbyt niska jak na to, co oferuje platforma.

R E K L A M A

„Wprowadziliśmy Apple TV+ w bardzo niskiej cenie, ponieważ zaczęliśmy od zaledwie kilku programów i filmów. Trzy lata później Apple TV+ oferuje szeroki wybór wielokrotnie nagradzanych i szeroko cenionych seriali, filmów fabularnych, dokumentalnych oraz rozrywki dla dzieci i rodziny od najbardziej kreatywnych twórców na świecie”

Polska cena Apple TV+ wzrośnie z 24,99 zł na 34,99 zł. Taki sam scenariusz nastąpi w przypadku pakietu usług Apple One Dla Ciebie (Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade) – cena również podniesie się z 24,99 zł na 34,99 zł. Apple One Dla Rodziny zaliczy wzrost z 39,99 zł na 44,99 zł. Najmniejsza podwyżka dotknie Apple Music – subskrypcja ta podrożeje o zaledwie 2 zł (z 19,99 zł na 21,99 zł).

Nie wszystkie z usług staną się droższe. Podwyżki cen unikną plany Apple Arcade i Apple Music Studencki, a także wszystkie pakiety iCloud. Miejmy nadzieję, że jak najdłużej pozostaną one w obecnych cenach.

Już jest! Aktualizacja macOS Ventura wystartowała. Jak pobrać najnowszy system Apple dla komputerów Mac?