Google Lens, czyli Obiektyw Google podbija serca użytkowników smartfonów, w szczególności tych, którzy korzystają z systemu Android.

Większość z Was zapewne wie do czego służy Obiektyw Google. Jest to znakomite narzędzie, które pozwala wyszukiwać w internecie to, co aktualnie widzimy za pomocą zdjęć. Wystarczy skierować obiektyw na jakiś budynek, roślinę czy rzecz, a Obiektyw Google podpowie nam, co to jest.

Aplikacja dostępna była jednak do tej pory na urządzeniach mobilnych, ciężko było sobie również wyobrazić sposób jej wykorzystania na komputerach stacjonarnych, czy nawet na laptopach. Google jednak jest innego zdania i właśnie prowadzi testy Obiektywu Google w wersji na przeglądarkę.

R E K L A M A

Obiektyw Google w przeglądarce

O testach pisze serwis 9to5google.com, który dostarcza screeny. Jeden z użytkowników, przeglądając Google w trybie incognito trafił na ikonkę Obiektywu Google tuż obok mikrofonu symbolizującego wyszukiwanie głosowe w przeglądarce.

Oczywiście w przeglądarce Chrome mieliśmy do tej pory Obiektyw Google, jednak nie była ona w pełni dostosowana w sposób przedstawiony na powyższych screenach. Na razie nie wiemy, na jakim etapie testów jest to rozwiązanie w wersji na przeglądarki. Obecność tej opcji w kodzie źródłowym pokazuje jednak, że narzędzie może pojawić się lada chwila conajmniej w wersji beta.

Obiektyw. Google pozwala wyszukać w łatwy sposób teksty na zdjęciach, kopiować je, a przede wszystkim – tłumaczyć. Przydatna opcja w podróży zagranicznej. Dużo frajdy, a także dużo wiedzy przynosi natomiast możliwość rozpoznawania roślin, które napotkamy, ale głównie – zwierząt. Jeśli spotkacie więc w lesie sarnę, będziecie mogli ją teraz odróżnić od jelenia i na odwrót ;)

Obiektyw Google daje również możliwość rozpoznawania budynków w mieście, zabytków i przedstawiania nam opisu takiej budowli. Jest to narzędzie idealne także da kobiet – jeśli spodoba im się stylizacja koleżanki, nie musi już jej pytać o miejsce zakupu, wystarczy skierować na nią obiektyw ;)

Jeśli nie mieliście okazji pobawić się Obiektywem Google, zachęcam do tego stanowczo!


Posłuchaj nas!