Wczoraj kilku czołowych światowych ekspertów Excela walczyło o triumf, w transmitowanej przez ESPN rywalizacji w Excel Esport Battle, zwanej Mistrzostwami Świata Excela.

The Ocho to wydarzenie ESPN mające na celu pokazanie sportów, które nie są transmitowane w telewizji. Gdy napiszecie mi w komentarzu, że przesadziłem, pisząc o rywalizacji w niektórych z tych konkurencji, jako o sporcie, to… pozostanie mi przyznać Wam rację. Wprawdzie mieliśmy tu do czynienia, chociażby z Teqballem, który gościł też na naszych małopolskich Igrzyskach Europejskich, ale ESPN transmitował także wspinanie po śliskich schodach czy Steinholding, czyli zawody w trzymaniu kufla z piwem.

//dzisiaj na dailyweb

ESPN The Ocho

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Moim zdecydowanym faworytem są jednak Mistrzostwa Mullet. Mullet to nic innego, jak znana i lubiana w Polsce fryzura na czeskiego piłkarza. Krótko z przodu, długo z tyłu i wąsy na przedzie! Może być bez wąsów, bo istnieje specjalna kategoria dla dzieci. Zwycięzca otrzymuje koronę Mullet Champ i pozłacane trofeum. Przy tych mistrzostwach, e-sportowa rywalizacja w Excelu wydaje się czymś całkiem rozsądnym, prawda?

Excel Esport Battle

Zawodnicy biorący udział w zawodach takich jak Excel World Championship otrzymują tak zwaną „sprawę”, którą może być niemal wszystko. W każdym przypadku uczestnicy mają 30 minut na udzielenie odpowiedzi na serię pytań wartych do 1000 punktów. Ten kto, ma najwięcej punktów wygrywa. W tym roku pojawiła się nowa rzecz: wyścig z eliminacjami. Co pięć minut gracz z najmniejszą liczbą punktów był eliminowany, aż pozostanie tylko jeden – mistrz Excela. Całe wydarzenie trwało 50 minut i możecie je obejrzeć poniżej.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

To wszystko jest tylko częścią pasjonującego e-sportowego świata Excela. Istnieje również sam Puchar Świata w Modelowaniu Finansowym, który obejmuje dłuższe zadania, które są bardziej skoncentrowane na rzeczywistym modelowaniu finansowym. Organizacja prowadzi również programy edukacyjne dla użytkowników Excela i szybko rozwijający się konkurs dla studentów. Jednak te 30-minutowe pojedynki, które FWMC określa mianem „Excel Esports”, są miejscem, w którym dzieją się naprawdę ekscytujące rzeczy.

Planet9 od Acer to nowy portal społecznościowy dla graczy! | IFA 2019

Gdy myślisz, że widziałeś już wszystko, wtedy z pomocą przychodzi Internet. Teraz tę cząstkę Internetowych szaleństw ESPN zabrał do telewizji. A sam Excel Esport Battle udowadnia, że nie musicie mieć super refleksu, czy mieć niesamowicie zwinnych palców (choć warto – Wasza partnerka, Wam za to podziękuje), by móc nazywać się dumnie e-sportowcem.