Odmieniona oferta PlayStation Plus działa w Polsce już prawie miesiąc. Popularna usługa dostępna jest teraz aż w 3 różnych wariantach: PS Plus Essential, PS Plus Extra i PS Plus Premium. Zmiany spotkały się z dość dużym zainteresowaniem ze strony graczy, a sam ruch Sony ewidentnie ma być odpowiedzią na dominację Game Passa na rynku abonamentów dla graczy.

Nowe warianty abonamentu PlayStation Plus zawierają między innymi bibliotekę gier, do których dostęp mamy przez cały czas trwania abonamentu. Mimo że usługa przeznaczona jest głównie dla konsol PlayStation, z niektórych funkcji skorzystamy także na PC. Jeśli do tej pory nie korzystaliście z oferty odmienionego PS Plus, to teraz pojawiła się niezła okazja na sprawdzenie nowości.

Darmowy tydzień próbny w PS Plus

Sony postanowiło umożliwić nowym abonentom skorzystanie z 7-dniowego okresu próbnego bez dodatkowych opłat. Każda osoba, która nie subskrybuje i nie subskrybowała jeszcze nowego PlayStation Plus, może skorzystać z oferty. W ramach próbnego tygodnia można przetestować pełną wersję dwóch najdroższych wariantów abonamentu – PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium.

Z promocji można skorzystać tylko raz w ramach jednego użytkownika, ale warto zaznaczyć, że w tygodniu próbnym wziąć udział mogą także osoby, które wcześniej odebrały próbne 14 dni klasycznego PS Plus przed zmianami. By odebrać darmowe 7 dni abonamentu PlayStation Plus Extra lub PlayStation Plus Premium należy przypisać metodę płatności do konta PlayStation Network, a następnie zasubskrybować usługę. Po upływie 7 dni abonament przedłuży się automatycznie na wybrany wcześniej okres, więc jeśli PS Plus nie przekona Was do siebie, to musicie o tym pamiętać.

PlayStation Plus

Co zawierają nowe warianty PS Plus?

Jeśli nie zorientowaliście się jeszcze, jak wygląda oferta PlayStation Plus po przebudowie, to poniżej znajdziecie opis każdego z nowych wariantów abonamentu:

PlayStation Plus Essential (1 miesiąc – 37,00 zł / 3 miesiące – 100,00 zł / 12 miesięcy – 240,00 zł)

  • 2 gry do pobrania za darmo w każdym miesiącu
  • Ekskluzywne zniżki
  • Opcja zapisu gier w chmurze
  • Dostęp do trybów online multiplayer

PlayStation Plus Extra (1 miesiąc – 58,00 zł / 3 miesiące – 165,00 zł / 12 miesięcy – 400,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z opcji Essential
  • Katalog około 400 popularnych gier wydanych na PS4 i PS5, łącznie z największymi hitami od PlayStation Studios takimi jak God of War czy Spider-Man

PlayStation Plus Premium (1 miesiąc – 70,00 zł / 3 miesiące – 200,00 zł / 12 miesięcy – 480,00 zł)

  • Wszystkie korzyści z wariantów Essential i Extra
  • Bibliotekę nawet 340 dodatkowych gier w postaci tytułów na PS3 w opcji streamingu, a także gier z poprzednich konsol PlayStation do pobrania lub w opcji streamingu.
  • Dostęp w chmurze do gier z PlayStation, PS2, PSP i PS4 z wariantów Extra i Premium w ramach usługi PlayStation Now
  • Dostęp próbny do niektórych nowych gier

Jeśli więc zdecydujecie się na darmowy okres próbny, to chyba najlepiej będzie wybrać od razu wariant PS Plus Premium, który pozwoli przetestować usługę w całej okazałości. Biblioteka gier w abonamentach Extra i Premium zawiera między innymi takie tytuły jak Red Dead Redemption 2, Spider-Man: Miles Morales czy Assassin’s Creed Valhalla. Do tego w wariancie Premium dochodzą gry z poprzednich generacji PlayStation.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Oczywiście nie sposób skorzystać z tego wszystkiego w zaledwie 7 dni, więc proponowany przez Sony okres próbny należy potraktować raczej na oswojenie się z abonamentem i sprawdzenie, czy warto dać mu szansę w ramach pełnej subskrypcji. Jeżeli jesteście zainteresowani przetestowaniem nowego PlayStation Plus, to możecie zakupić usługę na tej stronie.

[PODCAST] Premiera Nothing Phone 1, reklamy na Netflix? Podwyżka cen domen PL czy obsada Black Mirror 6 – przegląd tygodnia