Mamy początek kolejnego miesiąca, więc pora spojrzeć na to, co przygotował Microsoft dla abonentów Xbox Game Pass. Mimo premiery odmienionego PS Plus usługa zachowuje pozycję lidera na rynku abonamentów dla graczy, a amerykańska firma nie wydaje się być szczególnie zaniepokojona pojawieniem się nowego konkurenta.

Widać to po samych ostatnich nowościach w Game Passie. Mimo że sporo dodanych tytułów jest godnych uwagi, to oferty z ostatnich miesięcy raczej nie były dla większości game changerem zachęcającym do zakupu usługi. Jasne, Watch Dogs 2 czy Matchpoint: Tennis Championships to gry, przy których można spędzić trochę czasu, ale mam wrażenie, że Xbox Game Pass potrzebuje czegoś więcej, by na nowo zwrócić na siebie większą uwagę.

Sierpień w Game Passie zaczynamy dość spokojnie, ale ponownie warto się przyjrzeć kilku nowościom. Oto one:

Xbox Game Pass: Ghost Recon Wildlands (chmura, konsole i PC) – już dostępne

Ghost Recon Wildlands

Pierwsza gra spod szyldu Tom Clancy’s z otwartym światem nie jest może najpopularniejszą odsłoną serii, ale sporo rzeczy robi naprawdę dobrze. Akcja przenosi nas do Boliwii, gdzie jako członkowie oddziału szturmowego musimy rozbić kartel Santa Blanca i wyrwać mieszkańców spod jego kontroli.

Świat w Ghost Recon Wildlands jest bardzo duży, a przy jego przemierzaniu pomocne okazują się wszelakie pojazdy. Fabuła jest nieliniowa, a do tego możemy ją przechodzić, współpracując ze znajomymi, co jeszcze uatrakcyjnia rozgrywkę. Mimo ponad 5 lat na karku gra w dalszym ciągu prezentuje się nieźle pod względem graficznym i potrafi nacieszyć oko.

Xbox Game Pass: Two Point Campus (chmura, konsole i PC) – 9 sierpnia

Two Point Campus

W dniu premiery do Xbox Game Pass trafi Two Point Campus, czyli nowa gra strategiczna od twórców Two Point Hospital. Ponownie udamy się do miasta Two Point, tylko teraz naszym zadaniem będzie stworzenie dobrze prosperującego uniwersytetu. Musimy zarówno o studentów, jak i oczywiście o własny portfel, bo naszym głównym celem są pieniądze.

Żeby stworzyć odpowiednio działającą uczelnię, musimy odpowiednio dostosować budynek do potrzeb studentów. Oznacza to, że trzeba w nim zawrzeć odpowiednie elementy edukacyjne i rekreacyjne, by sprostać oczekiwaniom uczniów i pracowników. Gra oferuje jedynie tryb dla jednego gracza, ale z pewnością da się z niej wyciągnąć wiele zabawy.

Pozostałe nowości w Game Passie w pierwszej połowie sierpnia:

  • Turbo Golf Racing (Cloud, PC, and Xbox Series X|S) – 4 sierpnia
  • Cooking Simulator (Cloud, Console, and PC) – 11 sierpnia
  • Expeditions: Rome (PC) – 11 sierpnia
  • Offworld Trading Company (PC) – 11 sierpnia

Oprócz tego abonenci Game Passa Ultimate mogą odebrać specjalne dodatki, takie jak strój mleka kokosowego (tak, dokładnie) do Fall Guys: Ultimate Knockout, czy Upgrade Bundle do Skate 3. Pełna lista nowości znajduje się pod tym linkiem.

Kiedy spodziewać się głośniejszych nowości?

Nie da się ukryć, że opinie na temat ostatnich tytułów dodanych do Game Passa są mieszane. Abonenci oczekują czegoś więcej i trudno im się dziwić. Sporo osób ograło już najważniejsze produkcje dostępne w ramach usługi, więc kiedy w ciągu miesiąca do abonamentu nie trafia nic, co mogłoby ich zainteresować, to raczej nie wywołuje to zadowolenia.

Mam wrażenie, że Xbox Game Pass ma też lekki problem z marketingiem. Dziwi mnie trochę, że Microsoft tak słabo promuje obecność w abonamencie na przykład Forzy Horizon 5, która oczywiście jest już na rynku od miesięcy, ale gdybym miał wybrać ofertę usługi dla jednej gry, to byłaby to właśnie propozycja od Playground Games.

Trzeba mieć na uwadze, że w letnie wakacje gramy średnio mniej niż w innych miesiącach. Może to sugerować, że prawdziwe perełki Microsoft zostawia na jesień i zimę, kiedy to większość osób wraca do rutynowej rzeczywistości i wybiera gry jako idealną odskocznię. Przed nami jednak najprawdopodobniej jeszcze lista nowości na drugą połowę sierpnia, która powinna pojawić się za niecałe 2 tygodnie.

Nowy iPhone co dwa lata. Cortland SMART i nietypowe podejście do rat